Dwa medale naszych kajakarzy na mistrzostwach świata

Bardzo dobrze zaprezentowali się kajakarze AZS-u Politechniki Opolskie podczas mistrzostw świata. Przedstawiciele naszego klubu bowiem walnie przyczynili się do zdobycia przez Polskę dwóch medali.

Podczas zmagań w Kopenhadze spośród opolan biało-czerwonych reprezentowali Michał Łubniewski, Arsen Śliwiński i Aleksandra Jacewicz. Najlepiej zaprezentował się ten pierwszy, który dwukrotnie stawał na podium.

Najpierw ze swoim kolega klubowym oraz Aleksandrem Kitewskim i Normanem Zezulą wywalczyli srebro w „czwórce” na 500m. Jakby tego było mało uzyskując czas 1.31min i do pierwszych na mecie Ukraińców zabrakło im zaledwie 0.1 sekundy.

Później z kolei Łubniewski ponownie stanął na drugim miejscu podium. Tym razem z Dorotą Borowską (oboje na zdjęciu) w mikście C2 na 200m.

Jackiewicz natomiast w rywalizacji pań w konkurencji C4 były tuż za podium, a z Sylwią Szczerbińską zajęły piątą lokatę na 500m.