Dwa pierwsze pumptracki niemal gotowe

W Opolu Czarnowąsach i Kolonii Gosławickiej trwa budowa dwóch torów rowerowych wraz z elementami małej architektury.

Pumptrack to specjalny tor do jazdy na rowerach, rolkach, hulajnogach i deskorolkach. Zbudowany jest z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami. Jest uniwersalny w zastosowaniu i bezpieczny. Miłośnicy jazdy podkreślają, że u korzystających rozwija koordynację ruchową oraz równowagę i jest doskonałym pomysłem na aktywność.

W Czarnowąsach pumptrack będzie zlokalizowany w pobliżu kościoła, a w Kolonii Gosławickiej obok szkoły (niedaleko bramy wjazdowej na stadion Rodło). Ten pierwszy realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Opola na 2019 rok. Wniosek złożono w ramach inicjatywy dzielnicowej, a projekt uzyskał pozytywną ocenę i zdobył wystarczającą liczbę głosów.

Z kolei w Kolonii Gosławickiej powstaje Centrum Kulturalno-Rekreacyjne, a obok pumptracku będzie tam ścianka wspinaczkowa. Tor o długości 100 metrów jest tak ułożony, że będzie pozwalać na jazdę na dystansie prawie 3-krotnie dłuższym i to w różnych kierunkach. Dodatkowo pojawić ma się sporo zieleni oraz elementów małej architektury, umożliwiającej mieszkańcom spotkania i rekreację.

Na obu torach prowadzone są zaawansowane prace, które mają się zakończyć jeszcze w grudniu. Pojawia się systematycznie asfalt i powstaje pozostała infrastruktura. Jednocześnie wykonawca apeluje, aby wstrzymać się od korzystania z toru do czasu odbioru technicznego.

Najnowsze artykuły