„Dwójka na miejscu”, czyli relacja prosto z Opola

Dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia kontynuują reporterską podróż po Polsce. W najbliższą sobotę (11 lipca) odwiedzą Opole. Relacja w godzinach 15.00 – 17.00.

W każdą sobotę wakacji dziennikarze radiowi przedstawiają – na antenie i w mediach społecznościowych – relacje z ciekawych i pięknych zakątków naszego kraju. Tydzień temu „Dwójka na miejscu” gościła w Sejnach. Bohaterem drugiego w tym sezonie odcinka audycji będzie Opole. Emisja w sobotę 11 lipca w godz. 15.00-17.00.

– Zaprosimy słuchaczy na spacer po mieście, który rozpoczniemy od opolskiego Rynku. Zatrzymamy się przy Wieży Piastowskiej, spojrzymy na Wenecję Opolską i przypomnimy historię nieistniejącej już Synagogi. Zwrócimy uwagę także na nowa architekturę – w tym budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu łączący historię z nowoczesnością. A dyrektor tej instytucji – Elżbieta Kampa – opowie o Opolskiej Jesieni Literackiej, ważnym festiwalu organizowanym przez Bibliotekę -mówią Monika Zając i Paweł Siwek.

Zaproszenie do audycji przyjęli również: Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, który opowie o zbiorach tej placówki i oprowadzi po opolskim Amfiteatrze i Krystian Kobyłka – dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, który zaprosi słuchaczy na spacer po tym niezwykłym miejscu. Z kolei Norbert Rakowski – dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu – opowie o organizowanych w mieście Opolskich Konfrontacjach Teatralnych.

– W audycji przyjrzymy się także fotografii – zarówno tej współczesnej, jak i tej historycznej – związanej z Opolszczyzną. A na zakończenie zaprosimy na koncert Katarzyny Trylnik – solistki Teatru Wielkiego Opery Narodowej i rodowitej opolanki – dodają dziennikarze Dwójki.

„Dwójka na miejscu” w sobotę 11 lipca w godz. 15.00-17.00.

Program 2 Polskiego Radia zaprasza również do śledzenia swoich mediów społecznościowych. Od początku tygodnia pojawiają się w nich zarejestrowane w Opolu materiały zdjęciowe i filmowe zapowiadające audycję „Dwójka na miejscu”. Całość składa się na bogaty reportaż audio-wideo o naszym mieście i jego mieszkańcach.

https://www.facebook.com/Dwojka.PolskieRadio/videos/280638866475852/

Najnowsze artykuły