Dzieci dzieciom. Fundacja Mam marzenie przekazała misie na opolską pediatrię

W całej Polsce tysiące misiów i zabawek trafiły na oddziały szpitalne. W Opolu przytulanki przekazane zostały m.in. na oddział pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego oraz do Domu Dziecka w Opolu.

Fundacja Mam Marzenie – oddział Opole koordynowała w regionie akcję z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, która każdego roku przypada 25 listopada.

Mobilizacja opolan była wielka. Udało się zgromadzić sporą ilość pluszaków, zabawek, gier i puzzli – które mieszkańcy przynosili m.in. do opolskiego ratusza. Bardzo znamienne było to, że  w akcję włączały się same dzieci, które chciały wspomóc swoich rówieśników.

W dniu finału akcji wolontariusze fundacji obdarowywali każdego małego pacjenta z osobna, przekazując misia i rozmawiając z dziećmi.

– Akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwanie. Mimo że Dzień Misia się już za nami ilość przekazanych zabawek była tak duża, że wybieramy się na kolejną wizytę na szpitalne oddziały – mówi Anna Piechocka z opolskiego oddziału fundacji, która przekazywała zabawki na opolskiej pediatrii.

– Chcielibyśmy bardzo podziękować mieszkańcom Opola, którzy tak w dużym stopniu zaangażowali się w akcję. To wielka rzecz i liczymy na to, że jeśli nic nas nie zatrzyma w przyszłym roku to kolejna edycja odbije się równie szerokim echem – wyjaśnia Rozalia Kostarczyk–Szkwarek koordynatorka opolskiego oddziału fundacji.

 

Najnowsze artykuły