Dzieje się w opolskim sporcie. Zobacz plan na weekend

W ten weekend spośród wydarzeń sportowych w naszym mieście wciąż najwięcej będzie piłki nożnej. Na pierwszy plan wysuwają się jednak lekkoatletyka i żużel.

W przypadku pierwszej z tych dyscyplin czeka nas wszak Opolski Festiwal Skoków. Główną część tej imprezy zaplanowano na niedzielę godz. 14.30. Nieco wcześniej bo w samo południe rozpocznie się mecz Kolejarza. Nasz zespół w ramach 2 ligi speedwaya ugości łotewski Lokomotiv Daugavpils i może zapewnić sobie awans do finału rozgrywek (w pierwszym starciu opolanie wygrali 47:43).

Jeśli chodzi o seniorską piłkę nożną to w sobotę o godz. 15 grająca w 3 lidze pań Unia ugości Ślęzę Wrocław, a 90 minut później rezerwy Odry w ramach walki o punkty 4 ligi podejmą MKS Gogolin.

Następnego dnia o godz. 16.30 z kolei trzy spotkania w jakże różnych częściach miasta. Wszystkie dotyczą zmagań w klasie B. Jeden z tych pojedynków to derby w których Grom Świerkle ugości LZS Grudzice. Na drugim krańcu Opola rezerwy Groszmala podejmą GKS Komprachcice. Z kolei do Piasta zawita LZS Turawa.