Dzieje się w Filharmonii Opolskiej!

Filharmonia Narodowa, koncert kameralny i powrót Koncertów rodzinnych, tak prezentują się najbliższe dni w Filharmonii Opolskiej.

Już w najbliższą środę o godz. 19 na deskach opolskiej sceny będzie można usłyszeć Filharmonię Narodową pod batutą jej dyrektora artystycznego Andrzeja Boreyko. Gwiazdą wieczoru będzie wybitny skrzypek – Konstanty Andrzej Kulka. W programie m. in. I Symfonia c-moll op. 68 Johannesa Brahmsa.

W piątek pierwszy w tym sezonie koncert kameralny. To propozycja dla słuchaczy szczególnie dojrzałych w swoich muzycznych wyborach. Gdy to w zgoła innym od orkiestrowego anturażu, prezentowana jest muzyka kameralna: delikatniejsza od symfoniki – ale często jednocześnie bardziej angażująca, dotykająca z bliska, wręcz intymna. Paweł Jabłczyński i Justyna Skoczek zaprezentują transkrypcje pieśni Karłowicza na… kontrabas. Całość dopełnią teksty recytowane przez Bartosza Porczyka.

– Koncert poprzedzi degustacja win z opolskiej winnicy Hople, która jest partnerem cyklu – zauważa Michał Grocholski, kierownik Działu Organizacji i Promocji w Filharmonii Opolskiej.

W niedzielę instytucja ta zaprasza na pierwszy od roku Koncert Rodzinny. Bohaterowie dwóch poprzednich sezonów Nutka i Bemol zdążyli nie tylko zapoznać się z twórczością wybitnych kompozytorów i zwiedzić świat dzięki magicznej, latającej partyturze, ale także… dorosnąć.

– Ten cykl polecamy szczególnie najmłodszym słuchaczom oraz ich rodzicom, opiekunom i dziadkom. Treść koncertów skierowana jest szczególnie do dzieci w wieku 3-10 lat, ale jako że atmosfera podczas tych spotkań jest swobodna i rodzinna, zapraszamy również z mniejszymi pociechami, a i „starszaki” w wieku 12-14 lat nie powinny się nudzić – zachęca Grocholski.

Warto odnotować, iż ostatnie bilety na wszystkie wydarzenia dostępne w kasie i na stronie Filharmonii.

Fot. Filharmonia Narodowa – Wiktor Zdrojewski