Dzięki technologii też mogą zdobywać szczyty czy żeglować

O tym jak sprawić by osoby z niepełnosprawnościami jak najczęściej miały możliwość korzystać z przestrzeni zewnętrznych, mówiono w Opolu podczas II Opolskiego Forum Koordynatorów Dostępności. Jak się okazuje dzięki nowoczesnemu sprzętowi wyjazdy rowerowe, nawet wspinaczkowe i wodne nie są już tylko mrzonką. Stają się realne i dostępne. Przekonywali o tym specjaliści z Politechniki Opolskiej zrzeszeni w Centrum Adaptowanej Aktywności Fizycznej. 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 30-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, społecznymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły