Dziś gala żużla na lodzie i prezentacja Kolejarz

Impreza, która rozpocznie się w sobotę (25 stycznia) na opolskim lodowisku i rozpocznie się o godz. 17.00, ma charakter charytatywny. Już od 16.00 trwać będzie spotkanie z żużlowcami Kolejarza.

Gala odbędzie się już po raz 16., a pieniądze zebrane podczas zawodów ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na leczenie mającego trzy lata Piotra Świerca z Łubnian. Jest on podopiecznym fundacji „Walcz o mnie” im. Julii Bonk i cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Bilety na to wydarzenie kosztują 30 zł.

Podczas Gali będzie kilka atrakcji. Sympatycy opolskiego żużlowego OK Bedmet Kolejarza z pewnością będą zainteresowani prezentacją kadry zespołu na sezon 2020 w 2 lidze. Żużlowcy Kolejarza będą do dyspozycji fanów przed galą od godz. 16.00. Będzie okazja do rozmowy, zrobienia pamiątkowych zdjęć, czy zdobycia autografów.

W programie Gali jest również towarzyski mecz żużla na lodzie: Polska – Czechy. Zespoły złożone będą z czterech zawodników, a w planie jest osiem wyścigów. W reprezentacji Polski pojedzie były zawodnik Kolejarza, a także były szkoleniowiec opolskiego zespołu – Marcin Sekula. Oprócz niego wystąpią: Dawid Wiwatowski, Romuald Lisiecki i Wojciech Lisiecki. W czeskiej drużynie pojadą z kolei: Patrik Mikel, Jan Macek, Jaroslav Petrak oraz Lukas Hromadka.

Podobnie jak rok temu odbędzie się turniej indywidualnych mistrzostw Polski w miniżużlu na lodzie z udziałem: Wiktora Andryszczaka (Speedway Rędziny), Antoniego Kawczyńskiego (Wybrzeże Gdańsk), Szymona Ludwiczaka, Marcela Kowolika i Pawła Wyczyszczoka (Rybki Rybnik), Mikołaja Szlempo, Łukasza Szczepańskiego i Miłosza Kowalskiego (Speedway Rędziny) oraz Pawła Cabana (Włókniarz Częstochowa). Turniej ten składać się będzie z 12 wyścigów w trzyosobowej obsadzie.

Najnowsze artykuły