Dziś wieczorem startuje Festiwal!

Już dzisiejszego wieczoru rozpocznie się 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. W planie koncerty „Opole na start”, „Od Opola do Opola” oraz „Debiuty”.

Festiwal rozpocznie najkrótszy tegoroczny koncert „Opole na start”, podczas którego wystąpią: Cleo, Sanah, Anna Jurksztowicz, Halina Frąckowiak, Marcin Daniec i Aleksandra Nykiel. Gala poświęcona jest zwyciężczyni pierwszego opolskiego festiwalu, niedawno zmarłem Ewie Demarczyk.

Widzowie zgromadzeni przed telewizorami po tym koncercie będą mieli przerwę na mecz reprezentacji Polski. W amfiteatrze jednak zabawa będzie trwać w najlepsze. Kolejnym koncertem, który poprowadzą Izabella Krzan, Rafał Brzozowski i Mateusz Szymkowiak będzie podsumowaniem ostatniego roku w polskiej muzyce. W koncercie „Od Opola do Opola” wystąpią: Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Gromee, Marcin Sójka, Lanberry, sanah, Natalia Zastępa, Bartas Szymoniak, Kamil Bednarek, Weronika Juszczak, Enej, Piotr Cugowski, De Mono, Cleo i Alicja Szemplińska.

Ostatnim koncertem tego wieczoru będą „Debiuty”, które co roku otwierają drzwi do wielkiej kariery młodym artystom. W tym roku na opolskiej scenie wystąpią: Adam Stachowiak, Paweł Mosiołek, LIKA, Nika Grann, Siostry Szlachta, Karolina Lizer, Kamil Czeszel, Izabela Zalewska, Tomek Jarosz z zespołem Lachersi i zespół Palmy. W roli prowadzących zadebiutują Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora. Na scenie ma pojawić się również Tomasz Kammel.

Tegoroczne „Debiuty” będą wyjątkowe z uwagi na rocznice 70. urodzin i 40. rocznicę śmierci związane z Anną Jantar, której mural odsłonięto w czwartek w Opolu. Imieniem artystki nazwana została nagroda główna 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Przewodniczącą jury została też córka tragicznej zmarłej Anny Jantar – Natalia Kukulska.

Jak co roku widzowie będą mogli wybrać swojego zwycięzcę koncertu „Debiuty” w głosowaniu sms-owym, które tym razem potrwa aż do dnia następnego, kiedy nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu publiczności oraz wręczenie nagród.

Najnowsze artykuły