ECO i PNT szukają pomysłów na biznes związany z energetyką

Masz pomysł na to w jaki sposób można poprawić współczesną energetykę? Weź udział w trzeciej edycji konkursu Warm Up Your Business. Zgłoszenia trwają do 15 listopada.

Konkurs jest skierowany do szerokiego grona odbiorców: studentów, doktorantów, absolwentów oraz startupów, a także do uczniów szkół średnich. Organizatorzy Energetyka Cieplna Opolszczyzny i Park Naukowo-Technologiczny w Opolu nagrodzą najlepsze pomysły na biznes w dziedzinie energetyki. Liczy innowacyjność pomysłów w zakresie rozwiązań proekologicznych, rozwoju technologii (np.: efektowność energetyczna, izolacyjna, pompy ciepła, bufory ciepła, redukcja strat ciepła) i rozwiązań organizacyjno-marketingowych.

Pomysł konkursu zrodził się w Opolu i choć ma krótką historię, to już ma zasięg ogólnopolski. Jury konkursu wyłoni dziesięć najlepszych pomysłów. Ich autorzy wezmą udział w warsztatach z mentorami szkolącymi w zakresie wystąpień publicznych i modelowania biznesowego. Finał odbędzie się w styczniu 2021 roku. Suma nagród w tegorocznej edycji to aż 20 000 zł.

Rejestracja uczestników za pośrednictwem strony internetowej www.warmup.pnt.opole.pl potrwa do 15 listopada,.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji wygrał projekt panelu wiatrowego, który ma szansę zrewolucjonizować rynek instalacji odnawialnych źródeł energii. Aktualnie dzięki wsparciu merytorycznemu i finansowemu ECO SA i PNT w Opolu prowadzone są prace badawczo-rozwojowe nad prototypem wirnika, który jest kluczowym elementem systemu.

Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji konkursu.

Najnowsze artykuły