ECOlogiczne Przedszkole już otwarte!

Z okazji Dnia Dziecka Energetyka Cieplna Opolszczyzny otworzyła dla najmłodszych ECOlogiczne Przedszkole! Nowy projekt edukacyjny ma na celu zwrócenie uwagi najmłodszych na problem zanieczyszczenia powietrza w Polsce.

ECOlogiczne Przedszkole dostępne jest na stronie www.ecologiczneprzedszkole.pl gdzie, już teraz, wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć telewizyjną wersję przedstawienia pt. „Drużyna Zet”. Fabuła spektaklu dotyka niezwykle aktualnego problemu smogu i tzw. niskiej emisji, która powstaje w wyniku ogrzewania domów przestarzałymi piecami na paliwo stałe. Przedstawienie wyreżyserował znany opolski aktor, dyrektor Teatru EKO Studio, Andrzej Czernik. W przyszłości do sieci trafią również inne przedstawienia, które pokazywane były w przedszkolach w ostatnich latach, m.in. Gajowy Badura, Zelanda czy Piotruś i Smog.

– Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak najszerszej publiczności, bo, choć świadomość przyczyn i skutków zanieczyszczenia powietrza rośnie, to wciąż jest ogromna potrzeba edukacji w tym zakresie. Jestem przekonany, że każde dziecko, które zobaczy nasze przedstawienie, nie zdecyduje się w przyszłości na ogrzewanie domu czy mieszkania kopcącym piecem – mówi Paweł Krawczyk, członek zarządu ECO.

ECOlogiczne Przedszkole to nie tylko bajki, ale znacznie większy zakres treści edukacyjnych. Nauczyciele, czy też rodzice poszukujący sposobów na zainteresowanie najmłodszych sprawami ekologii na pewno znajdą tam wiele cennych inspiracji, informacji i gotowych materiałów do wykorzystania.

Pomysł na ECOlogiczne Przedszkole pojawił się, gdy z powodu wciąż trwającej epidemii koronawirusa, nie było możliwości organizacji kampanii edukacyjnej w dotychczasowej formule. Nie oznacza to jednak, że firma zrezygnowała z pokazów spektakli edukacyjnych w przedszkolach. Gotowe jest już kolejne przedstawienie, które ruszy w trasę do przedszkolaków, gdy tylko pojawi się taka możliwość. Zobaczy je 10 000 dzieci z blisko 100 ogrzewanych przez ECO przedszkoli, a potem… także będzie dostępny w internecie.

ECO, producent i dostawca ekologicznego ciepła systemowego, od wielu lat prowadzi intensywne działania mające na celu poprawę jakości powietrza w miastach. Ważnym elementem tego procesu jest edukacja skierowana do najmłodszych. Każdego roku firma organizuje kampanię w ramach, której kilkanaście tysięcy dzieci z ogrzewanych przez ECO przedszkoli ogląda spektakle edukacyjne, które mają za zadanie zaszczepić w młodym pokoleniu wrażliwość ekologiczną. Do tej pory oglądało je ponad 50 tysięcy dzieci, a dzięki ECOlogicznemu Przedszkolu może ich być znacznie więcej.

Link do strony ECOlogicznego Przedszkola: KLIK.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły