Fani literatury będą mieli swoje swoje święto

W drugi weekend czerwca (7-9.06) nasze miasto już po raz kolejny będzie stolicą polskiej książki. Będziemy gościć kilkudziesięciu pisarzy, wielu muzyków i artystów. W Miasteczku Literackim swoją ofertę wydawniczą przedstawi osiemdziesiąt wydawnictw. Targi książki, spotkania autorskie, koncerty i po raz pierwszy slam poetycki czyli turniej poetów amatorów. Tak w skrócie można przedstawić 4. edycję “Festiwalu Książki”.

Jego organizatorami są: Fundacja Fabryka Inspiracji PL oraz drukarnia Opolgraf. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na placu Wolności powstanie Miasteczko Literackie z licznymi namiotami wydawnictw i sceną, która będzie sercem wydarzenia. W tym roku oferta wydawnicza jest bardzo bogata, począwszy od literatury dziecięcej, reportaż, kryminały czy literaturę obyczajową. W targach książki weźmie udział prawie osiemdziesiąt wydawnictw. Przygotowane będą również strefy do pamiątkowych zdjęć, a targi odbywać się będą przez trzy dni od godz. 10.30 do 19.00.

W pierwszym dniu w piątek 7 czerwca na scenie plenerowej zagoszczą m.in.: Tomasz Organek, Jakub Małecki czy Jakub Żulczyk. Piątkowe zajęcia będą skierowane również do dzieci, dlatego zapraszamy najmłodszych na bajkowe spotkanie z Iloną Chylewską i Martą Guzowską. W Miejskiej Bibliotece odbędzie z spotkanie z przedszkolakami dotyczące Kolorowanki Portretu Miasta Opola. W sobotę na scenie plenerowej pojawią się: Beata Pawlikowska, Agnieszka Maciąg, ks. Adam Boniecki, Karol Bielecki, Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, Wojciech Kuczok i Eustachy Rylski. W niedzielę natomiast spotkania autorskie z: Markiem Krajewskim, Katarzyną Puzyńską, Magdaleną Tulli, Marcinem Mellerem, Marcinem Wilkiem czy Magdaleną Grzebałkowską. W Miejskiej Bibliotece odbędzie się opolska scena literacka z udziałem m.in.: Marka Wołyńskiego, Harry’ego Dudy, Sławomira Nicieji oraz Macieja Siembiedy.

Festiwal Książki Opole to jedyny w Polsce festiwal literacki, który promuje czytelnictwo poprzez muzykę. W tym roku Fabryka Inspiracji zaprosiła trzy gwiazdy muzyczne, które zwieńczą każdy festiwalowy dzień. W piątek będzie koncert Tymona Tymańskiego, w sobotę zagra zespół Kwiat Jabłoni, natomiast w niedzielę w planie jest koncert Barbary Wrońskiej.

W razie niepogody wydarzenia ze sceny plenerowej zostaną przeniesione do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Na zdjęciu konferencja prasowa zapowiadająca “Festiwal Książki”.

Najnowsze artykuły