Festiwal Filmowy Opolskie Lamy w październiku

Coraz więcej wiadomo co z tegorocznym festiwalem „Opolskie Lamy”. 19 już edycja filmowej imprezy odbędzie się w dniach 1-9 października i możemy już zdradzić, że przygotowano kilka nowości.

– Takową będzie choćby konkurs pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych – zdradza Rafał Mościcki, prezes organizującego wydarzenie Stowarzyszenia Opolskie Lamy. – Tradycyjnie kontynuujemy z kolei konkursy filmów amatorskich i etiud.

Będą także różnego rodzaju cykle, jak choćby Nowe Kino Skandynawskie czy dużo kina polskiego, w ramach którego zaprezentowany będzie m. in. film „Mistrz” o pięściarzu Tadeuszu Pietrzykowskim (w tej roli Piotr Głowacki), który trafia do niemieckiego obozu koncentracyjnego. Natomiast tegorocznym motywem jednej z sekcji #KINO: będzie #miłość.

– Miłość szeroko pojęta, do kogoś, do siebie, do sportu – wyjaśnia Mościcki, jednocześnie zapraszając na pokazy do Kino Meduza, by powoli wchodzić w filmowy klimat na nadchodzący wrzesień.

Warto zauważyć także, iż – tak jak w zeszłym roku, w pandemicznych realiach – część pokazów FFOL będzie można obejrzeć online, na mojeekino.pl