Festiwal i gwiazdy wyjdą też na ulice do mieszkańców. Zapraszamy!

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki to wydarzenie związane z amfiteatrem. Opolanie, którzy nie mają biletów na koncerty też jednak będą mogli poczuć atmosferę muzycznego święta.

Na Rynku stanie Strefa Widza. Od piątku do niedzieli będzie można obejrzeć na dużym ekranie ledowym transmisję festiwalu. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. W sobotę i niedzielę (15 i 16 czerwca) scena pod Ratuszem zamieni się w Kawiarenkę z Gwiazdami, czyli widowisko telewizyjne produkowane przez Muzeum Polskiej Piosenki i TVP Rozrywka. Od godziny 13.30 na kanapach zasiądą m.in. Margaret, De Mono i Szymon Wydra, aby opowiedzieć o swoich wspomnieniach związanych z Opolem.

W planie jest też, jak to jest od wielu lat, Rajd Festiwalowy organizowany przez Automobilklub Opolski. Honorowy start jubileuszowej 50. edycji odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 18.30 na  Rynku, z którego zawodnicy udadzą się na prolog po ulicach miasta. Wręczenie pucharów i nagród oraz oficjalne zakończenie Rajdu Festiwalowego odbędzie się w niedzielę 16 czerwca około godz. 17.30 również na Rynku.

Jak co roku odsłaniane będą kolejne gwiazdy w Alei Gwiazd. Tym razem Fundacja Stolicy Polskiej Piosenki zaprosiła Anię Dąbrowską, Tomka Lipińskiego i Janusza Kondratowicza – autora tekstów piosenek m.in. dla Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona czy Haliny Frąckowiak. Odsłaniać oni swoje gwiazdy będą w niedzielę przed ratuszem od godz. 12.30 do do 13.30.

Atrakcje festiwalowe to również wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenia. Jednym z nich będzie happening „Festiwalowy Most” przygotowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Zaplanowany jest on na piątek 14 czerwca o godz. 17.00 na Moście Groszowym nad Młynówką (tzw. zielony mostek)

Również dziś (piątek 14.06) o godz. 18.30 warto przyjść na Rynek, gdzie Damian Ukeje zagra akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam, jak również doda kilka swoich. Koncert będzie swoistym hołdem dla zespołu, ale także próbą ponownego odkrycia tej muzyki, skupienia się na niej jako na sztuce, a nie tylko legendzie.

Dla tych, którzy chcą poczuć się jak gwiazda, przygotowana została wspólnie z firmą ECO SA dodatkowa atrakcja (na zdjęciu poniżej): czerwony dywan i ścianka festiwalowa. W piątek, sobotę i niedzielę w godz. od 13.30 do 16.30 na Rynku będzie można usiąść na gwiazdorskim fotelu i zrobić zdjęcie przez fotobudkę.

Na zdjęciu głównym artysta Maciej Miecznikowski z zespołu Leszcze udziela na rynku wywiadu ekipie TVP.

Najnowsze artykuły