Festiwal Książki w Opolu startuje już jutro!

Największe wydarzenie literackie na Opolszczyźnie z rekordową liczbą wystawców oraz kilkoma nowościami wystartuje już jutro (07.06) i potrwa do 9 czerwca. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników literatury na targi książki, spotkania autorskie oraz koncerty i atrakcje dla najmłodszych.

W ramach tego wydarzenia plac Wolności zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Nowością jest to, że w sercu miasta pojawi się druga scena ze Strefą Young Adult, gdzie gościć będą pisarki i pisarze młodego pokolenia, m.in.: Weronika Marczak, Maria Krasowska, Weronika Plota, Agata Polte, Joanna Chwistek, Agnieszka Bruckner, Julia Kubicka i wielu innych.

Na plenerowej scenie ósmego Festiwalu Książki gościć będzie Remigiusz Mróz, którego obecność jest stałym punktem programu, a do którego co roku ustawiają się tłumy czytelników po autograf. Wyjątkowo interesująco zapowiadają się także spotkania z: Lechem Wałęsą, Andrzejem Stasiukiem, Jakubem Żulczykiem, Jackiem Dehnelem, Zbigniewem Rokitą, Joanną Bator i Tomaszem Raczkiem.

Po raz pierwszy Festiwal gościł będzie dwóch autorów zagranicznych, mianowicie Malin Stehn i Kim HO – Yeon. Pierwsza pisarka pochodzi ze Szwecji, a jej pierwsza powieść pt. „Szczęśliwego Nowego Roku” została opublikowana w 18 państwach. Z kolei drugi autor jest wielokrotnie nagradzanym, wszechstronnym pisarzem i scenarzystą, autorem bestsellera pt. „Nietuzinkowy sklep całodobowy”.

Tegoroczny festiwal to także dwa koncerty. W piątek na scenie plenerowej wystąpi Organek, a w sobotę Bokka.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej na ul. Minorytów 4 zorganizowane zostaną warsztaty, spotkania i rozmowy krążące wokół książki i literatury, m.in. : warsztaty z pisania kryminałów, o czytelnictwie Japonii, jak stworzyć własną ilustrację, czy jak powstaje książka dla dzieci. Dla dzieci przygotowany został trening koncentracji, a Daria Ładocha pochodząca z Opola zaprosi na warsztaty kulinarne. Nowością są dwa spotkania autorskie pt. „Zbrodnia na pokładzie” dla fanów kryminału na Statku Opolanin, gdzie uczestnicy wybiorą się w wieczorny rejs.  Dla maluchów przygotowano strefę sensozabawy, gdzie najmłodsi będą mogli Będziemy doświadczać wieloma zmysłami, próbować tego co nowe, współdziałać i świetnie się bawić.

Festiwal to także targi książki. W tym roku  pojawi się aż 120 wydawnictw.

 

Najnowsze artykuły