W Filharmonii Opolskiej każdy znajdzie coś dla siebie

Weekend w Filharmonii Opolskiej znowu zapowiada się nieszablonowo. Będzie można bowiem posłuchać zarówno legendarnego dyrygenta, jak i piosenek Agnieszki Osieckiej, ale też coś dla siebie znajdą najmłodsi i ich rodzice.

Ten okres otworzy koncert w ramach „Strefy Gwiazd”. Opolską orkiestrę poprowadzi wówczas Antoni Wit czyli prawdziwa legenda dyrygentury, laureat licznych nagród m.in. Grammy Award, nieliczny artysta, którego płyty sprzedano w łącznym nakładzie niemal sześciu milionów egzemplarzy. Solistą wieczoru będzie Krzysztof Książek – półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków.

Początek o godz. 19, warto jednak pamiętać, iż ucztę muzyczną poprzedzi spotkanie autorskie (godz. 18) z Maestro Witem, który opowie o swojej książce – „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci.”

Sobota (godz. 19) natomiast jest dniem obowiązkowym dla wszystkich miłośników twórczości Agnieszki Osieckiej. Początkowo zaplanowany jako koncert klubowy, z powodu ogromnego zainteresowania został przeniesiony na dużą salę koncertową. W repertuarze koncertu znajdą się przede wszystkim piosenki literackie i poetyckie, hołdujące Agnieszce Osieckiej, która była która była artystką wszechstronną i niezwykłe utalentowaną. Poetka, pisarka, reżyserka, dziennikarka, autorka ponad 2000 piosenek, a nawet pierwszego hasła Coca-Coli w Polsce!

W niedzielę rano (godz. 10 i 11.30) z kolei Filharmonia zaprasza najmłodszych na pierwszy spektakl muzyczny w ramach nowego cyklu „Współczesna dla dzieci”. To projekt łączący muzykę współczesną, teatr, obraz, ruch i słowo. Powstał on z ogromnej potrzeby tworzenia sztuki dla dzieci i młodzieży, która uznaje, że to wyjątkowo wrażliwi, nietuzinkowi, a czasem nawet wytrawni odbiorcy.

U źródła projektu można znaleźć muzykę – współczesną, odważną, szepczącą, zaskakującą swoim brzmieniem. Muzyka ta jest zakomponowana lub improwizowana, wykonywana na żywo. Często wypływa ona również z melodii słowa.

Więcej informacji na www.filharmonia.opole.pl