Filharmonia Opolska wyróżniona przez Google „Złotą Pinezką”

Filharmonia Opolska została wyróżniona przez Google nagrodą „Złota Pinezka”. Są one przyznawane 16 najlepszym atrakcjom turystycznym w całej Polsce. Przyznaje się je najbardziej docenionym przez użytkowników Map Google atrakcjom turystycznym w każdym z województw.

Budynek Filharmonii to wyremontowana w 2006 r. sala koncertowa z 495 miejscami, sala kameralna mieszcząca 120 słuchaczy oraz foyer o powierzchni 168 m². Krakowska 24 to adres szczególny na kulturalnej mapie Opola – oferuje cotygodniowe koncerty symfoniczne, cykliczne koncerty kameralne, scenę klubową oraz bogaty repertuar wydarzeń dla rodzin i dzieci.

Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki, Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić najlepiej oceniane atrakcje turystyczne w każdym z województw – powiedziała Elżbieta Różalska z Google Polska.

Oprócz doznań artystycznych miejsce oferuje również przestrzeń do spotkań towarzyskich – w rozbudowanym gmachu Filharmonii funkcjonuje współpracująca ze sceną klubową restauracja Cztery Pory Roku, gdzie można napić się dobrej kawy, porozmawiać i posłuchać muzyki.

Filharmonia znalazła się w gronie takich atrakcji, jak: Zamek w Malborku, Mosty w Stańczykach, wrocławskie Afrykarium, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Zamek na Wawelu czy Łazienki Królewskie.

Najnowsze artykuły