Film “Szadź” powstaje w Opolu

Pod koniec października rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu produkowanego specjalnie dla serwisu Player.pl. „Szadź” jest historią seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji. W rolach głównych występują Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska. Część scen kręconych jest w naszym mieście. Serial pokaże również jesienią przyszłego roku stacja telewizyjna TVN w najlepszym czasie antenowym.  

Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (w tej roli Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy zanim ten wybierze kolejną ofiarę?

„Szadź” to siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle.

W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (w tej roli Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem.

Serial „Szadź” nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu  jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia” – zapewnia Tomasz Blachnicki, producent TVN.

Serial zadebiutuje wiosną w serwisie Player.pl. Scenariusz powstał na motywach powieści „Szadź” autorstwa Igora Brejdyganta. Zdjęcia powstają w Opolu oraz Warszawie. Jesienią 2020 roku emitować go będzie stacja TVN.

W obsadzie serialu znaleźli się również: Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz. Producentem jest Tomasz Blachnicki, producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio, reżyserem Sławomir Fabicki, autorem scenariusza Paulina Murawska we współpracy z Igorem Brejdygantem i Michałem Godzicem.

Autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. Scenografię przygotowała Marcelina Początek-Kunikowska, o kostiumy zadbali: Paweł Grabarczyk oraz Wanda Kowalska.  Kierownikiem produkcji jest Magdalena Badura.

https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/474655333140171/

Najnowsze artykuły