Filmowy powrót Agnieszki Osieckiej

Agnieszka Osiecka to symbol Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Właśnie trwają zdjęcia do filmu o tej wybitnej autorce tekstów piosenek. Pokaże go TVP, prawdopodobnie już w przyszłym roku. Część scen w ubiegłym tygodniu kręcono w naszym mieście, a my przyglądaliśmy się temu z bliska.

Zdjęcia do serialu kręcono w Amfiteatrze, gdzie odbyła się powtórka koncertu, który miał miejsce w latach 80. XX wieku. Produkcja serialu wykorzystała dziesiątki statystów, którzy wcielili się w rolę „wspaniałej opolskiej publiczności”.

– Znalazłam się w grupa kilkudziesięciu szczęśliwców, którzy zostali statystami w tej produkcji, ale z racji tego, że film jest we wstępnej fazie podpisaliśmy zobowiązanie, że nie będziemy opowiadać kulisów tego co się działo podczas kręcenia z naszym udziałem. Mogę tylko zdradzić, że wspominamy festiwal z 1985 roku i występujemy w roli wspaniałej opolskiej publiczności. Ubrano nas w ciuchy pamiętające tamte czasy. Ja mam raptem 18 lat, więc było to dla mnie absolutnie wyjątkowe przeżycie. Koszule z wielkimi kołnierzami, baczki u panów… Wspaniała charakteryzacja i niezapomniane przeżycie. Już nie mogę się doczekać jak to wszystko wypadnie na ekranie – zdradziła nam jedna z osób statystujących.

Znamy obsadę serialu „Osiecka”, którego reżyserem jest Robert Gliński. Główną bohaterkę zagra Magdalena Popławska (na zdjęciu),  która oczywiście przyjechała na zdjęcia do Opola. Poza nią wystąpią również m.in.: Maria Pakulnis, Jan Frycz, Piotr Żurawski, Eliza Rycembel, Mikołaj Roznerski czy Grzegorz Małecki.

Przypomnijmy, że artystka zmarła w 1997 roku w wieku zaledwie 60 lat. Napisała teksty do około 2000 piosenek. Najczęściej z tych najbardziej znanych korzystała Maryla Rodowicz (m.in. nieśmiertelna „Małgośka”), ale pisała też m.in. dla: Violetty Villas, Seweryna Krajewskiego czy „Czerwonych Gitar”. W Opolu mamy jej pomnik na Wzgórzu Uniwersyteckim w gronie innych wybitnych ludzi kultury.

Najnowsze artykuły