Finał WOŚP zawita i do Opola 30 stycznia

30 stycznia 2022 roku także i w naszym mieście odbędzie się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opolski Sztab również został już oficjalnie zarejestrowany, a nabór wolontariuszy ruszy 10 listopada i będzie prowadzony online.

– Poprosiliśmy o 300 miejsc, ale jak będzie więcej chętnych osób, to również nie powinno być z tym kłopotu. Niemniej warto się spieszyć z zapisami, bo im szybciej tym lepiej, co też ułatwi nam później stosowne formalności – nie kryje Agnieszka Wiosna z opolskiego sztabu WOŚP.

Jako, że zbliżająca się edycja jest jubileuszowa, organizatorzy myślą o stosownym jej uczczeniu. Tym  samym chcieliby zorganizować kilka wydarzeń towarzyszących, zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Do tego imprezy okolicznościowe zaplanowano także w tygodniu poprzedzającym finał. Nie zabraknie również interesujących koncertów.

– Na razie to wszystko jest w formie ustaleń, ale staramy się dążyć do tego, by odpowiednio uczcić tę zacną rocznicę, tak żeby koncerty były na miarę tego 30 finału. Spróbujemy przygotować coś czego jeszcze nie było – wyjaśnia Wiosna.

Organizatorzy tradycyjnie, zapraszają do współpracy również potencjalnych sponsorów, którzy chcieliby ich wesprzeć. Zarówno przekazując gadżety na licytację jak i finansowo czy też np.  dostarczyć posiłki dla wolontariuszy.

Warto tu odnotować, iż fundusze zebrane podczas najbliższej edycji zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.