Firma Kapica otworzyła nowy salon w Opolu

Nowoczesny salon firmy, specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości okien i drzwi z PVC oraz aluminium, mieści się przy ul. Luboszyckiej w Opolu.

Obecne władze firmy z dumą kontynuują rodzinną tradycję sięgającą roku 1928, kiedy Julius Kapitza otworzył swój warsztat w Grodzisku. Od tego momentu kolejne pokolenia rozwijały firmę, która jest obecnie jedną z wiodących w krajowej branży i odnosi sukcesy za granicą. W opolskiej firmie miesięcznie powstaje blisko 8000 okien, a już 60 % produkcji jest eksportowane do krajów Europy Zachodniej.

Kapica  specjalizuje się w produkcji okien i drzwi, głównie do domów i zakładów, ale oferuje także: bramy garażowe, rolety oraz parapety. Jednocześnie podejmuje się również nietypowych realizacji, jak choćby wykonania przeszklonych fasad budynków czy remontu zabytkowych kościelnych witraży.

– Firmę założył mój dziadek, potem prowadził ją ojciec, a teraz ja – przypomina Roman Kapica, właściciel firmy. – Z jednoosobowej działalności przekształciliśmy się przez wszystkie lata w rzetelną firmę, zatrudniającą 300 osób i sprzedającą swoje produkty na cały świat. Od 15 lat jesteśmy obecni w Opolu, a zaczynaliśmy od przedstawicieli i małego saloniku w Śródmieściu. Jakiś czas temu zamarzyliśmy, aby stać się najbardziej nowoczesną firmą w naszej branży i mocniej zaistnieć w Opolu. To wszystko się udaje i dziś możemy zaprosić do nowego salonu Kapica.

Historia firmy jest fascynująca. W 1976 roku KAPICA jako pierwszy zakład w regionie rozpoczął produkcję nowoczesnych okien z szybą zespoloną, a w latach 1986-90 postawił linię do produkcji okien, suszarnię drewna oraz malarnię. W 1997 roku produkcja okien PVC została przeniesiona do nowego oddziału firmy w Zawadzkiem, gdzie 12 lat później otwarto nowoczesną halę produkcyjną. Rozwój firmy i popyt na jej produkty miał decydujący wpływ na powstanie w 2016 roku nowej hali z automatycznym magazynem. Ostatnim dokonaniem firmy jest budowa salonu w Opolu przy ul. Luboszyckiej, która zbiegła się z 90-leciem istnienia firmy. Znalezienie nowego miejsca było nie lada wyzwaniem. W końcu się udało. W nowym miejscu klient w komfortowych warunkach może dokonać wyboru na lata. W salonie może liczyć na fachową i profesjonalną obsługę  oraz  doradztwo techniczne.

– Zainteresowanie naszymi produktami jest w Opolu i okolicy duże, dlatego celem było ułatwienie mieszkańcom dostępu do naszej bogatej oferty – mówi Roman Kapica. – W salonie będzie panowała rodzinna atmosfera, przy kawie będzie można wybrać najbardziej pasujący produkt. Okna i drzwi wybiera się na lata, więc to ważna decyzja. Można ją podjąć znając wszystkie szczegóły, „dotykając” produktu i ufając profesjonalnym doradcom. Mamy doskonałych pracowników oraz produkty i liczymy na dalszy rozwój.

Choć proces produkcyjny siłą rzeczy jest coraz bardziej zautomatyzowany, to właściciele firmy KAPICA nieustannie kierują się zasadą, że rzemieślnicza troska o produkt oraz najnowsze rozwiązania technologiczne dają szczególne połączenie, które znacząco wpływa na jakość oraz solidność wykonania. Tym samym produkty z oferty opolskiej firmy gwarantują użytkowanie przez długie lata.

– Stawiamy na wysokiej klasy produkty, a najważniejszy jest dla nas zadowolony klient. Przez niego budujemy swoją markę i pozycję. Dzięki temu mogliśmy odnieść niebagatelne sukcesy na rynku – zakończył Roman Kapica.

 

Materiał promocyjny

Najnowsze artykuły