Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy!

Chciałbyś dzielić swoją pozytywną energię z innymi, dołączając do Fundacji? Aby to zrobić, wystarczy mieć ukończone 16 lat i chęci do działania. Pierwsze spotkanie informacyjno-szkoleniowe już 20 października.

Fundacja “Dr Clown” działa na Opolszczyźnie od 2007 roku. Jej celem jest niesienie uśmiechu chorym w szpitalach i placówkach leczniczo-opiekuńczych, którzy zmagają się z bólem, strachem i samotnością. Wolontariusze organizacji podczas wizyt przebierają się za barwne i fantazyjne postaci, które kochają dzieci, a samo ich pojawienie się wywołuje uśmiech na twarzach małych pacjentów. Odwracają w ten sposób uwagę chorych od ich codziennej, szpitalnej rzeczywistości, wykorzystując animacje, interaktywne zabawy czy wspierające rozmowy. Wolontariuszy fundacji można także spotkać na festynach czy piknikach.

Aby dołączyć do Fundacji Dr Clown, wystarczy mieć ukończone 18 lat, by odwiedzać szpitale. Jednak gdy zgłoszą się osoby młodsze, mające ukońcozne 16 lat, dla nich też znajdzie się przestrzeń do działania.

W barwnych strojach z noskiem docieramy wszędzie tam gdzie ten uśmiech jest najbardziej potrzebny. Przede wszystkim na szpitalne oddziały dziecięce, do placówek specjalnych, opiekuńczo-wychowawczych, do hospicjów. Nabór dotyczy osób, które chcą w taki sposób docierać do drugiego człowieka, jak także tych, którzy chcieliby realizować wolontariat bez wcielania się w rolę np. zaplecze internetowe, graficzne, plastyczne, projektowe, krawieckie, psychologiczne, fundraisingowe itp – czytamy na facebookowym fanpage’u fundacji.

Aby dowiedzieć się więcej i zapisać do wolontariatu, należy napisać na maila na adres: marta.szewerda@drclown.pl

Najnowsze artykuły