Fundacja L’Arche zaprasza do świętowania urodzin

6 lat funkcjonowania w Opolu będzie świętowała w najbliższą sobotę (29.06) Fundacja L’Arche. Opolanie są zaproszeni do wspólnego celebrowania jubileuszu.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 przed Centrum Aktywizacji Społecznej przy ul. Krakowskiej w Opolu, gdzie na mieszkańców będą czekały m.in. warsztaty, prezentacja działań Fundacji i możliwość poznania osób, które ją tworzą. Następnie odbędzie się urodzinowy koncert w Klubokawiarni OPO w wykonaniu zespołu PARTYtura.

– Fundacja L’Arche to miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnością intelektualną (OzNI) i osoby intelektualnie sprawne dzielą razem życie codzienne, pracę i wypoczynek oraz budują relacje przyjaźni – podkreśla Ewa Szyndler z L’Arche. – Fundacja powstała w latach 60. ubiegłego wieku we Francji. Idea szybko zyskała uznanie i obecnie na świecie jest realizowana w 38 krajach, prowadząc Domy L’Arche. W Polsce Domy L’Arche funkcjonują w pięciu miastach. Naszym celem jest, aby taki dom powstał także w Opolu. Ma to być dom z mieszkaniami wspomaganymi, w którym dorosłe OzNI wraz z asystentami będą razem mieszkać i rozwijać swoją samodzielność.

fot. Fundacja L’Arche Opole

Najnowsze artykuły