Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej

Nie lada atrakcję przygotowano na parę najbliższych wieczorów w Filharmonii Opolskiej. 6 stycznia ruszył cykl siedmiu koncertów, którymi będzie można przywitać muzycznie 2022 rok.

Warto tu przypomnieć, że od lat pierwsze dni stycznia we wspomnianej instytucji mijały pod znakiem Wiedeńskich Gal Noworocznych. Tym razem – zamiast składanki różnych walców, marszów i polek – zabrzmi forma sceniczna, perła wśród operetek i absolutna klasyka gatunku, mianowicie „Zemsta nietoperza”.

Solistami koncertu będą wybitni śpiewacy związani z Operą Śląska w Bytomiu, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod batutą Dyrektora Przemysława Neumanna.

– Skrząca się uwertura, bawiąca do łez aria pokojówki Adeli oraz namiętny czardasz Rosalindy, to tylko niektóre z fragmentów dzieła zasługujące na wspomnienie. O tym, z jaką maestrią można wyreżyserować żart oraz czy kara za przyjacielskie uchybienie ulega przedawnieniu przekonają się ci, którzy zdecydują się zawitać do nas w jeden z karnawałowych weekendów – zachęca Michał Grocholski, kierownik działu Organizacji i Promocji w FO.

Kolejne terminy:  14.01 godz. 19, 15.01 godz. 18, 16.01 godz. 18.

Bilety: od 79 zł dostępne w kasie i na stronie Filharmonii Opolskiej.

GALA NOWOROCZNA – Zemsta Nietoperza. Operetka w trzech aktach

Orkiestra i Chór Filharmonii Opolskiej

Tadeusz Eckert – przygotowanie chóru

EISENSTEIN: Maciej Komandera

ROZALINDA: Joanna Woś

ADELA: Maria Rozynek-Banaszak

DR FALKE: Stanislav Kuflyuk

ALFRED: Łukasz Gaj

FRANK: Adam Woźniak

KSIĄŻĘ ORŁOWSKI: Anna Borucka

DR BLIND: Juliusz Ursyn-Niemcewicz

IDA: Roksana Majchrowska

FROSCH: Witold Dewor

ADIUTANT KSIĘCIA: Adam Janik

Henryk Konwiński – reżyseria, narrator

Przemysław Neumann – dyrygent

Fot. Michał Grocholski