Galeria Ozimska z nowym obliczem. W tym roku powstanie nowa galeria

Znalazł się inwestor, który w miejscu dawnej Galerii Ozimskiej otworzy nowy obiekt handlowy – Ozimska Park. Budynek ma mieć wiele sklepów. Powierzchnia najmu wynosi 18 tys. metrów kwadratowych.

Dotychczasowa Galeria Ozimska funkcjonowała od 2008 roku. Głównym najemcą była sieć znanych hipermarketów Tesco. Po odejściu z polskiego rynku w 2020 roku część obiektu została zlikwidowana. W dawnym pasażu funkcjonowały jeszcze mniejsze punkty usługowe, ale do końca grudnia musiały się wyprowadzić. Jak czytamy na stronie internetowej firmy Scallier, nowy budynek będzie pasażem handlowym.

Ozimska Park powstanie w tradycyjnie handlowej lokalizacji. Znajdą się tutaj liczne sklepy i punkty usługowe, do których mieszkańcy Opola z pewnością już się przyzwyczaili i doceniają, jak również planujemy wprowadzić sklepy i punkty nowych marek, które dodatkowo uatrakcyjnią tę i tak cieszącą się dużym powodzeniem wśród konsumentów lokalizację – przekazuje portalowi Bartosz Nowak, Partner Zarządzający w Scallier.

Obiekt znajduje się przy ul. Ozimiskiej 72. Wśród zalet nowego centrum, które wskazuje firma, są zlokalizowanie w centrum Opola i skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami. Przystanek nieopodal inwestycji obsługuje aż 11 linii autobusowych.

Ozimska Park powstaje w otoczeniu licznych zabudowań mieszkaniowych. W jej bliskim sąsiedztwie znajdują się także urzędy oraz inne punkty, które sprawiają, że w lokalizacji tej mieszkańcy mogą załatwić większość swoich codziennych spraw – czytamy

Jak informuje inwestor, trwa etap projektowy inwestycji oraz prowadzone są przygotowania do przebudowy kompleksu. Otwarcie Ozimska Park planowane jest na sierpień 2023 roku.

 

fot. wizualizacja Ozimska Park/investmap.pl