Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu przenosi działania do internetu

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu w okresie pandemii przenosi swoje działania do internetu, tworząc WIRTUALNĄ GALERIĘ. Zespół przygotował dla mieszkańców Opola szereg atrakcyjnych projektów artystycznych dostosowanych do warunków domowych. 

Na co dzień Galeria realizuje wystawy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, wykłady dla dorosłych, kursy i spotkania z twórcami. Wszystkie te działania chce teraz zaprezentować poprzez narzędzia internetowe dostępne odbiorcom; facebook @gswopole, instagram @gswopole, youtube @nowegswopole, zoom.us, strona galeriaopole.pl .

Wystawy, które fizycznie istnieją w budynku Galerii Sztuki Współczesnej tj. PUNKT WIDZENIA oraz PLATA udostępnione zostaną w formie filmów oraz wirtualnych oprowadzań.  Dodatkowo, zmieniono formułę jednej z nich; Maria Bitka prowadzi e-mail art wysyłając osobom zgłoszonym  do stworzonego na potrzeby projektu mailingu swoje filmy wideo oraz literackie komentarze do prac plastycznych (wystawa PLATA W NOWEJ FORMIE dostępna pod adresem WystawPlata@gmail.com).

Dział edukacji praktycznie każdego dnia tygodnia udostępni dzieciom oraz dorosłym filmy i pliki do pobrania, umożliwiające spędzanie czasu w domu – w artystycznym, kreatywnym klimacie.

Zachęcamy do śledzenia FB oraz strony GSW, gdzie co wtorek czekają warsztaty KRECHA.RYSUNKOWA GIMNASTYKA  oraz co środę spotkanie warsztatowe w formie filmu instruktażowego; ZRÓB TO W DOMU. Rysuj, sklejaj, maluj i wycinaj w z najbliższymi!

Przez trzy miesiące, co środę, Galeria zaprosi także miłośników sztuki na KURS HISTORII SZTUKI online w godzinach popołudniowych, prowadzony na platformie zoom. To oferta dla starszej młodzieży oraz dorosłych. Zapisy trwają!

W wybrane dni planowane jest oglądanie filmów poprzez kanał youtube. Pokazane zostaną galeryjne realizacje omawiające twórczość wybitnych artystów i artystek polskich, których sztukę pokazywano w GSW w Opolu w ostatnich 10 latach. Na FB znajdą się informacje z odnośnikami do stron internetowych omawiających polską kulturę współczesną.  Przypomniane zostaną artykuły o współczesnych zagadnieniach sztuki, które pochodzić będą z pisma „artpunkt” wydawanego przez GSW do 2015 roku.

Galeria pracuje nad stworzeniem strony internetowej mówiącej o środowisku opolskich twórców. Zaprezentowana zostanie w maju, tworząc alfabet artystów i artystek związanych z Opolem. Prace trwają, szczegóły wkrótce!

Zostańmy więc w domu, kultura i sztuka przyjdzie do nas!

Program działań dostępny na galeriaopole.pl

 

 

 

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły