Gdzie bezpiecznie nad wodę w Opolu? [PRZEGLĄD KĄPIELISK]

Na upał najlepsza jest ochłoda nad wodą. W Opolu bezpiecznie można kąpać się na wyznaczonych miejskich kąpieliskach – Bolko oraz Malina, a także na Basenie „Błękitna Fala”.

Basen letni “Błękitna Fala”

Basen Letni, fot. S. Mielnik

„Błękitna fala” jest dostępna latem codziennie – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 19:00, a w weekendy od 9:00 do 19:00. Obiekt zlokalizowany przy Placu Róż uwzględnia wszystkie normy dotyczące bezpieczeństwa zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych użytkowników. Do dyspozycji gości są trzy baseny, z czego jeden ma długość 50 metrów i można organizować na nim zawody pływackie. Ponadto znajdują się tu trzy zjeżdżalnie – jedna 50 metrowa i dwie szybkie 8 metrowe, sztuczna rzeka, boisko do gry w siatkówkę, brodzik i basenik dla młodszych dzieci, stworzona została egzotyczna plaża oraz wygrodzona część rekreacyjna dla rodzin. Dodatkowo na terenie kompleksu znajduje się restauracja. Nowością jest mobilna budka z pysznymi lodami oraz zmodernizowany plac zabaw dla dzieci.

Kąpielisko Bolko

Kapielisko Bolko, fot. Grzegorz Naszkiewicz

Kąpielisko Bolko w Opolu przy ul. Marka z Jemielnicy spełnia wymogi prawa wodnego, można z niego korzystać pod okiem ratowników w sezonie letnim w godz. od 10:00 do 19:00. Kąpielisko jest wytyczone wzdłuż pomostu prowadzącego na żelbetową platformę. Do dyspozycji plażowiczów pozostają słomiane parasole, ławki, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, siłownia na świeżym powietrzu, toalety, przebieralnia, Jest również wiata, pod którą można się schronić podczas deszczu. Na kąpielisku dostępne są stoiska z gastronomią, można wypożyczyć kajaki lub rowery wodne, organizowane są również żeglarskie półkolonie. W okresie letnim odbywają się tu różne wydarzenia: m. in. Bezpiecznie nad Wodą lub Summer Beach Party.

Kąpielisko Malina

Kapielisko Malina, fot. Jarosław Małkowski

Kąpielisko Malina w Opolu przy ul. Olimpijskiej spełnia wymogi prawa wodnego, w sezonie letnim można z niego korzystać pod okiem ratowników w godz. od 10:00 do 19:00. Obszar kąpieliska jest wytyczony po północnej stronie zbiornika, od strony Grudzic. Do dyspozycji plażowiczów pozostają toalety, prysznice, przebieralnie, dostępne jest również stoisko z gastronomią.

 

Jednocześnie przypominamy, że kamionka Piast (ul. Wapienna), Kamionka Silesia (ul. Kępska) oraz staw za kościołem w dzielnicy Nowa Wieś Królewska nie są kąpieliskami miejskimi. Są to miejsca bez dozoru ratowników, ze stromymi urwiskami blisko brzegu i bardzo niebezpiecznym zejściem do wody. Obowiązuje na nich zakaz kąpieli, a na przestrzeni ostatnich lat nie brakowało tragicznych zdarzeń związanych z utonięciami. Pływajmy więc w miejscach dozorowanych, przygotowanych do wypoczynku i bezpiecznych.