GKS Jastrzębie lepszy od Odry przy Oleskiej

Piłkarze Odry Opole nie zapiszą spotkania z GKS-em Jastrzębie do udanych. Niebiesko-czerwoni ulegli bowiem przy Oleskiej 0-2. Od 23. minuty zespół ze stolicy województwa grał w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Piotra Żemło.

Inne wejście w mecz zakładał trener Dietmar Brehmer. Niebiesko-czerwoni rozpoczęli bowiem spotkanie z GKS-em bardzo nerwowo, czego efektem była żółta kartka Piotra Żemło już w drugiej minucie meczu. Trzy minuty później wynik mógł otworzyć Tomas Mikinic, jedno po kontrze Konrada Nowaka uderzył jedynie w obrońcę. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola, a żaden zespół nie potrafił stworzyć niebezpiecznej akcji z ataku pozycyjnego. W 24. minucie po drugiej żółtej kartce Piotra Żemło i faulu w polu karnym Kacpra Rosę pokonał Daniel Szczepan. Opolanie dwoili się i troili, ale nie byli w stanie wyrównać. Inicjatywę w tym spotkaniu przejęli przyjezdni, którzy do szatni schodzili przy prowadzeniu 1-0.

Od ataku rozpoczęli grę po zmianie stron piłkarze Odry. Wysoki pressing dał gościom nieco więcej miejsca w ataku, dzięki czemu w 51. minucie mogli oni podwyższyć prowadzenie. Udało się to minutę później, kiedy to Kacpra Rosę pokonał Ali Farid. Odra nie przestawała jednak atakować, a w jednej sytuacji po dotknięciu piłki ręką przez obrońcę z Jastrzębia, opolanie domagali się rzutu karnego. Sędzia uważał jednak inaczej, a za dyskusje do szatni wyrzucił też trenera Dietmara Brehmera. Dobre wejście z ławki zanotował też młodzieżowiec Odry Maciej Wróbel, który w pierwszym kontakcie z piłką wywalczył rzut rożny.

Wynik tego spotkanie nie uległ juz zmianie, przez co Odra nie przedłużyła swojej serii nieprzegranych meczu do dziewięciu. GKS Jastrzębie triumfował przy Oleskiej 2-0.

Odra Opole 0-2 (0-1) GKS Jastrzębie
Bramki: Szczepan 24’, Farid 53’.
Odra: 23. Kacper Rosa – 80. Kacper Tabiś, 15. Konrad Kostrzycki, 2. Piotr Żemło, 21. Konrad Matuszewski – 9. Tomáš Mikinič (70, 18. Łukasz Winiarczyk), 66. Miłosz Trojak (70, 32. Maciej Wróbel), 14. Sebastian Bonecki (55, 10. Dawid Kort), 94. Konrad Nowak, 7. Krzysztof Janus (55, 5. Rafał Niziołek) – 28. Arkadiusz Piech (61, 38. Mateusz Gancarczyk).
GKS 1962: 81. Mariusz Pawełek – 4. Szymon Zalewski (81, 14. Kryspin Szcześniak), 2. Mateusz Bondarenko, 29. Michał Rutkowski, 17. Dawid Witkowski – 10. Farid Ali (87, 28. Jakub Apolinarski), 6. Lukáš Bielák, 21. Marek Mróz, 20. Daniel Feruga, 8. Kamil Jadach (70, 7. Patryk Skórecki) – 15. Daniel Szczepan (70, 99. Daniel Rumin).