Groszmal z remisem, LZS Sławice z porażką

To nie był udany weekend dla naszych piłkarzy rywalizujących w klasie A. Groszmal stracił zwycięstwo w ostatnich minutach, z kolei team ze Sławic przegrał wyraźnie u siebie.

Zacznijmy od tej drugiej ekipy, która występuje w grupie II. Podopieczni Krzysztofa Chełpy przegrali na swoim boisku z rezerwami Victorii Chróścice 0-3. Duży wpływ na taki wynik meczu miał jego początek, albowiem po niespełna 20 minutach gospodarze tracili już do rywali dwie bramki. Po zmianie stron przyjezdni jeszcze powiększyli ten dystans.

Tak czy inaczej po tej porażce LZS Sławice spadł na 10 miejsce w stawce, choć też trzeba pamiętać, iż ma tylko dwa rozegrane mecze. W nich to zdobył trzy punkty przy bilansie goli 7-6.

LZS Sławice zagrał w składzie: Kamil Buhl – Grzegorz Starczyk, Kamil Rzeczycki (55. Mateusz Buhl), Michał Kujawa (27. Dawid Buhl), Paweł Wiśnik, Artur Pawleta, Mykhailo Chikhman (75. Radosław Popera), Marcin Wójcik (75. Maciej Buhl), Tomasz Stopka, Paweł Owczarek, Łukasz Dziwański (78. Patryk Nowak).

Natomiast rywalizująca w strefie V drużyna z Groszowic jeszcze na 200 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry prowadziła z Odrą Kąty Opolskie 2-0. Wszak w ciągu 10 minut przed przerwą do siatki przyjezdnych piłkę posłali Mateusz Tworek i Michał Czok. W samej końcówce jednak goście wyrównali i skończyło się podziałem punktów.

Co ciekawe jednak Groszmal z czterema „oczkami” na koncie (bramki 9-6) i tak przesunął się z dziewiątej na siódmą lokatę.

W spotkaniu tym Groszmal reprezentowali: Daniel Skorupa – Łukasz Swendrowski, Kacper Kłosowski (77. Alan Grabowski), Tomasz Swendrowski (77. Krzysztof Łański), Michał Idziak, Damian Pluciński (58. Łukasz Stanisz), Szymon Jonczyk, Michał Czok (70. Marcin Matuszek), Marcin Pietruszka, Tomasz Czmielewski, Mateusz Tworek (85. Kamil Kuczyński). Żółta kartka: T. Swendrowski.