Grzegorz Turnau na Dzień Kobiet

Zapraszamy do opolskiej Filharmonii na koncert Grzegorza Turnaua „Bedford School”, który odbędzie się  8 marca o godz. 18.00. Są jeszcze bilety.

„Bedford School” to pierwsza anglojęzyczna płyta Grzegorza Turnaua. Złożyły się na nią utwory, które towarzyszyły mu od dzieciństwa i które w dużej mierze ukształtowały go jako piosenkarza. Niedoszły absolwent muzycznej podstawówki rok szkolny 1980/81 spędził w angielskiej Bedford School, gdzie ponownie polubił fortepian, starając się dobrać ze słuchu właściwe akordy do ulubionych piosenek Lennona i McCartney’a.

– Niektóre z nich są starsze ode mnie, inne – poza kilkoma wyjątkami – pochodzą z lat 70. i 80. A przecież te błyskotliwe utwory mogłyby równie dobrze powstać dopiero wczoraj – nie ma w nich niczego, co można by uznać za przebrzmiałe – mówi Grzegorz Turnau. – Jest też ten album oczywistym wyrazem podziwu dla wszystkich moich IDOLI, a także osobistą pamiątką dla tych, którzy podzielali (i wciąż dzielą) moje fascynacje i którzy bywali świadkami moich późnonocnych rejsów po śpiewnikach, nierzadko nucąc ze mną – dodaje.

Bilety do nabycia w kasach Filharmonii Opolskiej.

Wystąpią:

Grzegorz Turnau – śpiew, upright piano

Maria Rumińska – śpiew, akordeony

Marcin Rumiński – irlandzkie flety i whistles oraz mandolina

Leszek Szczerba – saksofony

Jacek Fedkowicz – gitara basowa

Wojtek Fedkowicz – perkusja

 

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły