Gwardia Opole przed trudnym zadaniem

Szczypiorniści Gwardii Opole rozegrają dziś bardzo ciężkie spotkanie. W ramach Pucharu EHF zmierza się w Lizbonie z dobrze znaną im Benficą.

Portugalski zespół jest dotąd liderem grupy, w której występują także zawodnicy Rafała Kuptela. Zwyciężali oni dotychczas kolejno z Bjerringbo-Silkeborg 33-24 oraz z MT Melaungen 29-26. Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe pokazało jak wielkim potencjałem dysponuje ta ekipa.

W jej barwach gra absolutny europejski top. Bramki strzeże Macedończyk Borko Ristovskj, który w tej edycji jest jednym z najlepszych bramkarzy Pucharu EHF. Największymi gwizdami zespołu są jednak Kevynn Nyokas, który z reprezentacją Francji sięgał po największe światowe laury, jak i Rene Toft Hansen. Duńczyk zdobył w swojej karierze już każdy możliwy tytuł, co czyni go jednym z najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie.

Gwardia do Portugalii pojechała po pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Pucharu EHF. Szczypiorniści z Opola w dwóch wcześniejszych meczach musieli uznać wyższość MT Melaungen i Bjerringbo-Silkeborg, jednak nikt nie mógł odmówić im walki do ostatnich minut.

Opolski zespół może się pochwalić jednym zwycięstwem z Benficą. Ponad dwa lata temu w drugiej rundzie Pucharu EHF zespół Rafała Kuptela wygrał w Opolu 26-21 i dzięki wygranej w dwumeczu jedną bramką awansował dalej.

Spotkanie w Lizbonie zostanie rozegrane o 19:00, a transmisja będzie dostępna na stronie internetowej TVP Sport.

Najnowsze artykuły