Gwardia walczyła w Niemczech, ale przegrała 21-26

Gwardziści fazę grupową europejskiego Pucharu EHF rozpoczęli od wyjazdowej porażki 21-26 z niemieckim MT Melsungen. Tanio skóry jednak nie sprzedali i długo walczyli ze zdecydowanym faworytem.

Gwardziści na tle bardzo mocnego przeciwnika pokazali się z dobrej strony i jeszcze w 50 minucie mogli mieć nadzieję na sprawienie sensacji. Końcówka meczu, zresztą tak jak jego początek, należał jednak do siódmej drużyny Bundesligi. Zagrała ona bez kilku swoich gwiazd, ale i tak na parkiecie roiło się od reprezentantów kilku krajów.

Pierwsze minuty w wykonaniu naszych piłkarzy ręcznych były jakby bojaźliwe, kilka akcji źle rozegrali i w efekcie przegrywali 0-4. Pierwszą bramkę w fazie grupowej zdobył dla naszych Kawka, ale to nie dało przełamania. Niemcy skrupulatnie budowali przewagę i prowadzili nawet 12-6.

Ostatnie 10 minut Gwardia zagrała jednak zdecydowanie lepiej. Wzmocniła obronę, kilka piłek odbił Zembrzycki, a w ataku nie mylił się Mauer. Gwardia trafiła cztery razy z rzędu i do przerwy przegrywała tylko 10-12. Opolanie świetną grę kontynuowali po przerwie i wyraźnie “wyluzowali” i nabrali pewności siebie. W efekcie pięknymi asystami popisywał się Mokrzki, a z “powietrza” trafił Mauer.

W 42. minucie Działakiewicz doprowadził do remisu 16-16, a pięć minut później Jankowski trafił na 17-187. Nasz zespół miał nawet dwie okazje na objęcie prowadzenia, ale ich nie wykorzystał. W końcówce górę wzięło doświadczenie gospodarzy.

Nasi nie potrafili znów pokonać bramkarza Sjoestranda, a skrzydłowi Kunkel i Ignatow, wykorzystali kontry, które przechyliły szalę zwycięstwa na rzecz MT Melsungen. Gwardia pokazała się jednak z bardzo dobrej strony i kibice z nadzieją mogą oczekiwać spotkania w Opolu z Bjerringbo Silkeborg, które uległo wysoko Benfice Lizbona.

Spotkanie z Duńczykami w Stegu Arenie odbędzie się w niedzielę 16 lutego, a rozpocznie się o godz. 19.00.

MT Melsungen – Gwardia Opole 26-21 (12-10)

Melsungen: Sjoestrand – Maric 1, Lemke 1, Ignatow 6, Kunkel 4, Mikkelsen 5, Schneider, Sidorowicz 3, Salger 5, Pavlovic 1.
Gwardia: Zembrzycki 1, Malcher – Lemaniak 1, Zarzycki, Klimków, Mokrzki 1, Zieniewicz, Jankowski 5, Kawka 1, Mauer 7, Milewski 2, Morawski 1, Działakiewicz 1, Skraburski, Fabianowicz 1.