Gwardia wygrała z Piotrkowianinem 32-29

Na inaugurację PGNiG Superligi piłkarze ręczni Gwardii Opole po bardzo dobrym spotkaniu pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 32-29. 

Swój ostatni ligowy mecz oba zespoły rozegrały 8 marca, przez co na samym początku spotkania w Stegu Arenie widać było sporo nerwowości. Zarówno Gwardia, jak i Piotrkowianin mieli problem z grą w obronie, przez co padało sporo bramek. Opolski zespół nie mógł sobie poradzić ze świetnie dysponowanymi Piotrem Jędraszczykiem i Kamilem Mosiołkiem. Na całe szczęście dla „Gangu Kuptela” niczym maszyna od zdobywania bramek trafiał Szymon Działakiewicz. Po 30 minutach prowadzili jednak goście 15-13.

Po zmianie stron Piotrkowianin zwiększył swoje prowadzenie do czterech bramek, jednak wtedy wyższy bieg wrzuciła Gwardia. W końcu na wyższej skuteczności zaczął bronić Adam Malcher, a grą w ataku kapitalnie dowodził Maciej Zarzycki, który jeśli nie zdobywał bramki – to notował asystę. Opolanie zacieśnili szyki obronne, wykorzystując sytuacje w ataku, co przyniosło zwycięstwo 33-29.

Kolejny mecz podopieczni Rafała Kuptela rozegrają już w weekend 12-13 września. Pojadą do Głogowa, by zmierzyć się z tamtejszym Chrobrym. Tydzień później we własnej hali podejmą Azoty Puławy, które marzą o medalach w tym sezonie.

Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33-29 (13-15)
Gwardia: Malcher, Balcerek – Mauer 8, Zarzycki 8, Działakiewicz 7, Klimków 3, Kucharzyk 3, Lemaniak 2, Morawski 1, Zadura 1, Kowalski, Milewski, Skraburski, Sosna, Stefani.
Piotrkowianin: Mihaljevic, Ligarzewski, Kot – Matyjasik 7, Pacześny 6, Mosiołek 4, Rutkowski 3, Turkowski 3, Jędraszczyk 2, Sobut 2, Kaźmierczak 1, Mastalerz 1, Pożarek, Swat.

Najnowsze artykuły