Gwardziści są na zwycięskim kursie

Nasi szczypiorniści wygrali we własnej hali z Piotrkowianinem Piotrków 29-26.

To był mecz 12. kolejki spotkań PGNiG Superligi. Po nim dorobek opolskiego zespołu to dziewięć zwycięstw (jedno po rzutach karnych) i trzy porażki. W tabeli podopieczni trenera Rafała Kuptela zajmują czwarte miejsce  z dorobkiem 26 punktów.

Gwardziści mieli słaby początek meczu z Piotrkowianinem. W 6. min było 5-1 dla gości. Nasi zawodnicy zaczęli jednak odrabiać straty i w 21. min po rzucie Wiktora Kawki wyszli na prowadzenie 11-10. Do przerwy nasi szczypiorniści mieli o dwa gole więcej.

Przez większość drugiej połowy gospodarze świetnie grali w defensywie. Kilka skutecznych interwencji zaliczył też w bramce Adam Malcher. W ciągu 18 minut goście zdobyli tylko dwa gole. W 48. min było 23-17 i wydawało się, że to koniec emocji. Gracze Piotrkowianina nie poddali się jednak. W 53. min zbliżyli się na dwie bramki (24-22 dla Gwardii), ale to było maksimum ich możliwości. Choć na koniec były tylko trzy bramki różnicy, to Gwardia wygrała dość pewnie.

Kolejne dwa mecze PGNiG Superligi Gwardia zagra na wyjeździe. Na zakończenie pierwszej rundy fazy zasadniczej zmierzy się ze Stalą Mielec (sobota 30 listopada), a w pierwszym meczu rundy rewanżowej zagra w Szczecinie z Pogonią (środa 4 grudnia). U siebie zagra w 15. serii spotkań z wyprzedzającym ją w tabeli i zajmującym 3. miejsce Górnikiem Zabrze. To spotkanie planowane jest na weekend 7/8 grudnia.

Już w najbliższą sobotę natomiast mecz, który może przejść do historii naszego klubu. W rewanżowym starciu III rundy Pucharu EHF Gwardia zagra na wyjeździe z Azotami Puławy. Pierwsze starcie wygrała u siebie w minioną niedzielę 26-24. Jeśli uda się obronić dwubramkową zaliczkę w Puławach, to oznaczać to będzie awans do fazy grupowej Pucharu EHF, w której zagra 16 drużyn podzielonych na cztery grupy.

Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków 29-26 (17-15)
Gwardia: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak 5, Siwak, Zarzycki 2, Klimków 4, Małecki, Mokrzki 4, Zieniewicz, Kawka 4, Mauer 7, Milewski, Morawski 1, Działakiewicz 1, Skraburski 1. Trener Rafał Kuptel.
Piotrkowianin: Kot, Procho, Pyrka – Woynowski 3, Iskra, Szopa 2, Kaźmierczak, Swat, Turkowski 3, Nastaj, Surosz 4, Mastalerz, Sobut 4, Tórz 5, Pacześny 4, Rutkowski 1. Trener Bartosz Jurecki.
Sędziowali: Korneliusz Habierski i Grzegorz Skrobak (obaj Głogów). Kary: Gwardia 10 min, Piotrkowianin 10 min. Widzów 700.

Na zdjęciu z piłką w niebieskiej koszulce rozgrywający Gwardii Kamil Mokrzki.