Gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpią na otwarciu Stadionu Opolskiego
Krzysztof Zalewski, FEEL, Gromee oraz VIX.N będą gwiazdami ceremonii otwarcia nowego stadionu piłkarskiego w Opolu. Publiczności zaprezentują się również Robert Cichy i Jarecki. W przerwie meczu OKS Odra Opola – 1. FC Magdeburg usłyszymy Magdalenę „Meg” Krzemień oraz Intruza. Sprzedaż biletów na ceremonię ruszy 14 lutego.
Przed rozpoczęciem meczu na jednej scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki. Najwięcej emocji wzbudzi z pewnością Krzysztof Zalewski. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich artystów. Laureat programu Idol z 2002 roku, pięciu Fryderyków, Mateusza, Bestsellera Empiku i Superjedynki. Ma na koncie diamentową, potrójnie platynową, podwójnie platynową, trzy platynowe i cztery złote płyty. Albumy „Zalewski śpiewa Niemena”, „Zabawa”, „MTV Unplugged” i „Zgłowy” były notowane w pierwszej piątce ogólnopolskiej listy sprzedaży OLiS. Osiem utworów Zalewskiego dotarło do pierwszej dziesiątki Listy Przebojów Programu Trzeciego, z czego cztery do miejsca pierwszego. Jego utwory na Spotify oraz YouTube mają setki milionów odtworzeń.
Kolejną gwiazdą będzie FEEL. Takie przeboje jak A gdy jest już ciemno, No pokaż na co cię stać czy Jak anioła głos królowały na listach przebojów oraz festiwalach, w tym na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół zdobywał też liczne nagrody. Wśród nich są m.in. diamentowa płyta, Fryderyk, Telekamera czy Superjedynka. Na koncie mają cztery płyty studyjne wypełnione ponadczasowymi hitami, z których część usłyszymy podczas otwarcia stadionu.
Gromee to producent muzyczny i DJ tworzący głównie muzykę dance, pop, house i EDM. Uchodzi za jednego z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce. Od kilku lat współpracuje z największymi studiami na świecie, a w jego solowym projekcie śpiewało wielu wybitnych artystów.
VIX.N jest obecny na scenie od 2009 roku. Na koncie ma dziewięć albumów z czego największym komercyjnym sukcesem okazał się wydany w 2023 roku „Blindbox”. Płyta rozeszła się w nakładzie ponad 60 tysięcy egzemplarzy i pokryła podwójną platyną, a pochodzący z niej kawałek „Nie rozumiju” na Spotify jak do tej pory został odtworzony blisko 47 mln razy, a na YouTube ponad 97 mln razy.
Jarecki jest wokalistą i współzałożycielem powstałego w 1998 roku zespołu muzycznego Kultórwa. W 2003 roku Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK, założył Studio Kurnik. Również w 2003 roku ukazał album Kultórwy pt. Muzykata. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Jarecki i jego zespół piosenką „Leń”, wygrali nagrodę im. Anny Jantar, słynną Karolinkę, na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. W styczniu 2008 roku ukazała się pierwsza solowa płyta muzyka,pt. Styldohwil. Na swoim koncie Jarecki ma również dwa albumy z DJ-em BRK – Mucha nie siada wydany w 2010 roku oraz Punkt widzenia wydany w 2014 roku. Album „Za wysoko” został uznany za jedan z najlepszych albumów w 2017 roku. Ostatnia płyta „Totem” z 2021 roku została nominowana do nagród Fryderyka w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni/ Blues, na płycie gościnnie wystąpili Vito Bambino czy Skip z zespołu Mieta.
Robert Cichy to muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i aranżer. Współtwórca zespołów Chilli i June. Wychował się i edukował w Opolu, choć urodzil w Wodzisławiu Śląskim. Związany jest mocno z opolskim osiedlem AK (dawne ZWM), co często podkreśla w swoim życiorysie. W różnym charakterze – jako muzyk sesyjny, koncertowy, kompozytor, aranżer, współwykonawca – współpracował z ponad siedemdziesięcioma muzykami m.in. z: Pauliną Przybysz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Kayah, Marceliną Stoszek, Anią Rusowicz, Smolikiem, Grubsonem, Anią Dąbrowską, Johnem Porterem, Baranovskim. Laureat nagród Fryderyk za pierwsze dwa solowe albumy: Smack w 2019 roku, w kategorii Album roku Country / Blues oraz za Dirty Sun w 2021 roku w kategorii Album roku Blues.W 2024 roku na rynku pojawił się album „Spacer po Warszawie” (Robert Cichy & goście: Ania Dąbrowska, Barbara Wrońska, Karolina Czarnecka, Natalia Nykiel, Baranovski, Piotr Zioła, Robert Gawliński).
Na stadionie zobaczymy także silny opolski akcent muzyczny w osobach Magdaleny „Meg” Krzemień oraz Intruza, którzy zaprezentują się kibicom w przerwie meczu OKS Odra Opola – 1. FC Magdeburg.
Bilety na to wyjątkowe wydarzenie trafią do sprzedaży 14 lutego o godzinie 10.00. Będą dostępne w kasach stadionu przy ulicy Olejnika 1, w fanshop przy ul. Oleskiej 51 oraz online na stronie: bilety.odraopole.pl.
FOT. Bartosz Mieloch/KAYAX