Hans-Gert Pöttering spotka się opolanami

Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, doctor honoris causa Uniwersytetu Opolskiego, a także Honorowy Obywatel Miasta Opola będzie gościł w bibliotece przy Minorytów jutro (18.06) o godz. 17:00.

Spotkanie, podczas którego wygłosi wykład na temat „Europa Wartości”, jest jednym z punktów obchodów 20 – lecia Polski w Unii Europejskiej. Hans-Gert Pöttering był przez siedem kadencji nieprzerwanie posłem do Parlamentu Europejskiego, a w latach 2007-2009 jego przewodniczącym. Z jego inicjatywy w 2017 roku w Brukseli powstał Dom Historii Europejskiej.

Za swoją działalność otrzymał liczne ordery i odznaczenia, m.in. Wielki Krzyż Zasługi Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, Wielką Odznakę Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii, Krzyż Komandorski Orderu „Za Zasługi dla Litwy”, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej i odznaczenie Kawalera Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi Republiki Włoskiej.

Obecnie jest pełnomocnikiem ds. europejskich Fundacji Konrada Adenauera (wcześniej, przez osiem lat, był jej prezesem) oraz przewodniczącym  Rady Powierniczej Domu Historii Europejskiej. Wykłada politykę europejską na Uniwersytecie w Osnabrück.

Wtorkowe spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się o godz. 17:00 i poprowadzi je ks. prof. Stanisław Rabiej.

 

Fot. eppgroup.eu

Najnowsze artykuły