Happening “Drzewo (po)MOCY” – rozkwitajmy razem

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji przy Centrum Aktywizacji Społecznej na ul. Krakowskiej 32 na drzewach zawisną zielone liście dające nadzieję oraz realne namiary na psychologiczne wsparcie. Ponadto uczestnicy akcji wspólnie utworzą drzewo dobrych myśli.

Depresja nazywana jest chorobą duszy i ciała. Celem happeningu jest upowszechnienie wiedzy na temat miejsc, w których można uzyskać wsparcie w momencie kryzysu zdrowia psychicznego. Z tej okazji przemierzając ulicę Krakowską (śpiesząc się do pracy lub na spotkanie) warto zatrzymać się na chwilę przed budynkiem CAS.

– Drzewo (po)MOCY to akcja, którą organizujemy z okazji Światowego Dnia Depresji. Chcemy zawiesić morze zielonych liści na drzewach znajdujących się na ulicy Krakowskiej. Będzie ich naprawdę sporo. Na każdym z nich będzie znajdowała się dobra myśl, czy sentencja, a na rewersie ważne telefony kierujące do działającego na terenie miasta Centrum Zdrowia Psychicznego w Opolu – wyjaśnia Agnieszka Łukasińska – kierowniczka Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu.

Każdy z tych liści zawierał będzie informację o miejscach, w których świadczona jest pomoc psychologiczna w Opolu, a także telefony i inne wskazówki pozwalające uzyskać pomoc w momencie kryzysu. Oprócz tego powstanie drzewo dobrych myśli. – Będziemy malować ogromne drzewo wielkości 180 na 110 centymetrów. Użyjemy do tego  farb i uczestnicy wydarzenia oraz przechodnie będą mogli odbijać całe dłonie lub palce tworząc niezwykły obraz – dodaje Łukasińska.

Organizatorami akcji są: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu, Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu, Fundacja Rozwoju Społecznego SPINACZ oraz Oddział Rejonowy PCK w Opolu. Happening potrwa w godzinach 11.00 – 14.00.

Najnowsze artykuły