Ho, ho, ho! Już czas na Marsz Mikołajów

Już w niedziele (8.12) dołącz do Marszu Mikołajów. Startujemy o godzinie 17.00 sprzed pomnika na Pl. Wolności. Zbiórka kwadrans wcześniej.

Każdy chętny może wziąć udział w tym dorocznym wydarzeniu, które odbędzie się po raz szósty. Wystarczy przebrać się za mikołaja, bądź choćby założyć jego czapkę. Organizatorzy zachęcają także do zabrania ze sobą świec, lampionów, latarek i innych źródeł światła. To pomoże stworzyć niezapomnianą, świąteczną atmosferę. Pochód przejdzie od Pl. Wolności, przez Mały Rynek, Pl. Kopernika, ul. Osmańczyka aż do Rynku.

Stowarzyszenie Opolska Pozytywka w Opolu zaplanowało także występy artystyczne (piosenki mikołajowe i świąteczne) oraz taniec Mikołajów. Poza tym przygotowano liczne konkursy m.in.: na najdłuższą prawdziwą brodę i warkocz, na najfajniejszy strój Mikołaja, czy konkursy rodzinne.

Głównym celem Marszu Mikołajów, który inauguruje Jarmark Bożonarodzeniowy, jest akcja charytatywna. W tym roku przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na wsparcie oddziału chirurgii dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

W poprzednich latach w marszu jednorazowo wzięło udział ponad 500 Mikołajów, a z zebranych pieniędzy udało się pomóc kilku instytucjom niosącym różną pomoc mieszkańcom Opola.

Zobaczcie relację Helen Mazanova z 2018 roku.

Najnowsze artykuły