I Opolski Festiwal Pszczelarski już w ten weekend

Już w najbliższą sobotę 28 maja w naszym mieście odbędzie się pierwszy Opolski Festiwal Pszczelarski. Imprezę organizowaną przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy ku czci ks. dr. Jana Dzierżona zaplanowano w dwóch lokalizacjach.

Część pierwsza, to msza święta w intencji pszczelarzy w Kościele p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Mszy przewodniczył będzie ksiądz biskup Andrzej Czaja. Początek o godz. 10. Tam także w samo południe będzie miał miejsce wykład otwarty dla pszczelarzy i mieszkańców „Apiterapia, jej stan obecny – nadzieje na przyszłość”.

Druga część festiwalu odbędzie się już na opolskim Rynku. W programie: wystawa producentów sprzętu pszczelarskiego, „Aleja pszczół i miodów pszczelarzy opolskich”, występ zespołu dziecięcego „Niwniczanki”. Będzie można się nauczyć wykonywania świeczek z wosku pszczelego. Nie zabraknie degustacji miodów, warsztatów dla dzieci i dorosłych; będzie możliwość zaglądnięcia do przeszklonych uli oraz zakupu miodów i sprzętu pszczelarskiego.

Poza tym w punkcie informacyjnym będzie można się dowiedzieć, jak zostać pszczelarzem i gdzie można uzyskać wiedzę w tym zakresie. Więcej informacji: www.wzp.opole.pl