Inauguracja sezonu na Stawie Zamkowym

Po raz kolejny przy ul. Barlickiego powstało lodowisko na świeżym powietrzu. Udostępniona tafla ma powierzchnię 800 metrów kwadratowych i będzie dostępna do 25 lutego.

Otwarciu, jak co roku, towarzyszy świąteczna atmosfera i sporo atrakcji. Zabawa trwa dziś do 17.00. Odbywa się m.in. parada maskotek, z udziałem: Gwardka, Wieżaka, Odblaskowej Zebry, Muchy Odpaduchy, Wróżki Odpadusi, Kangura, Trolika, Lwa Championa i Kaczora Donalda.

Dla najmłodszych przygotowano liczne animacje, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, tworzenie wielkiego obrazu na folii czy minidisco. Podczas imprezy prowadzona jest zbiórka gier planszowych, zabawek i artykułów papierniczych dla Świetlicy Środowiskowej Ośrodka Szansa w Opolu.

W sezonie lodowisko będzie otwarte od poniedziałku do czwartku od godziny 9.00 do 20.00, a w piątki, soboty i niedziele od godz. 9.00 do 21.00.

Ceny biletów są takie same jak w poprzednim roku. Normalny kosztuje 6 zł, ulgowy 3 zł, a posiadacze karty „Opolska Rodzina” tradycyjnie pojeżdżą za symboliczną złotówkę. Na lodowisku można też wypożyczyć łyżwy i kask – odpowiednio za 2 zł i 1 zł.

Jest też specjalna akcja dla dorosłych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na łyżwach. Mogą oni ćwiczyć pod okiem instruktorów w każdy czwartek między godziną 18.00 a 19.00.

W poprzednim sezonie lodowisko na Stawie Zamkowym odwiedziło ponad 38,5 tysiąca osób.

Najnowsze artykuły