Jak kolory na modę wpływają – wykład

To jak się ubieramy i dlaczego wybieramy dane kolory stroju przekazuje wiele informacji o nas samych. Jednocześnie wpływa także na odbiór i postrzeganie przez inne osoby. Właśnie o “Psychologii kolorów w modzie” mówić będzie dziś /środa 5 czerwca/ dr hab. Lucyna Rotter.

Krakowska badaczka, wykładowczyni Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie zajmuje się dziedzictwem materialnym i niematerialnym ze szczególnym uwzględnieniem symboliki w kulturze europejskiej. Prowadzi także badania z zakresu nauk pomocniczych historii  oraz kostiumologii.

– Wykład będzie pasjonującą opowieścią o modzie dla każdego, kto dostrzega rolę i znaczenie ubioru. Autorka zaprezentuje program o charakterze dokumentalno-historycznym, który w kostiumowej formie odkrywa ukryte znaczenia, symbole i historię stroju. Prowadząca, Lucyna Rotter, porusza temat koloru w ubiorze oraz jego ukrytych znaczeń, które zmieniały się na przestrzeni wieków – informuje Katarzyna Mazur-Kulesza , Prezes Stowarzyszenia Rodło Opole współorganizatora wydarzenia.

Spotkanie, na które wstęp jest wolny odbędzie się dzisiaj /5 czerwca/ o godz. 17.00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego, Opole, ul. Damrota 1, I piętro, sala 106.

Organizatorami wykładu są  Stowarzyszenia Rodło Opole i Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu. 

Donat Przybylski

Dziennikarz z ponad 25-letnim stażem, pracował w Radiu Opole, pełnił m.in. funkcję szefa działu sportowego i redaktora naczelnego radia. W Czasie na Opole zajmuje się głównie tematami kulturalnymi, sportowymi i historycznymi.

Najnowsze artykuły