Jak oni to zrobili?! Wielkie zwycięstwo Gwardii wyszarpane w końcówce

Niezwykle wyrównane spotkanie i kolejną wojnę nerwów zafundowali swoim ulubieńcom szczypiorniści Gwardii. Ostatecznie zwycięstwo “Gangowi Kuptela” zapewnił duet Maciej Zarzycki – Patryk Mauer. Ten pierwszy wyrwał rywalom piłkę na 9 sekund przed końcem, a drugi ze stoickim spokojem trafił na dwie sekundy przed końcem z rzutu karnego!

Początek spotkania nie należał do gospodarzy, a w szczególności do Szymona Działakiewicza, który był cieniem samego siebie. Opolanie mieli spore problemy z upilnowaniem świetnie dysponowanego kołowego Azotów. Mimo, że w bramce bardzo dobrze spisywał się Adam Malcher, to gospodarze nie potrafili stworzyć sobie przewagi i do szatni schodzili przegrywając 12-15.

Fenomenalnie szczypiorniści Gwardii weszli w mecz po zmianie stron. Szybko zdobyli trzy bramki, które umożliwiły szybkie odrobienie strat. Opolanie świetnie spisywali się w obronie. Ich dobrą grę przerwał jednak uraz pleców Adama Malchera, którym zajął się fizjoterapeuta. Świetnie zmienił go w bramce Dawid Balcerek, który zatrzymywał zespół z Tarnowa w dwóch kolejnych akcjach. Kolejne minuty należały jednak do gości, którzy ponownie wypracowali przewagę. Równie szybko ją jednak stracili podczas podwójnej kary. Świetnie spisywał się 17-letni Fabian Sosna, który nie ustępował poziomem starszym rywalom. Przy remisie 30-30 i piłce dla Azotów, Maciej Zarzycki wyszarpał ją rywalowi i był faulowany. Na linii rzutów karnych bezbłędny okazał się Patryk Mauer i zapewnił Gwardii zwycięstwo 31-30.

Gwardia Opole 31-30 (12-15) Azoty Tarnów
Gwardia: Malcher (4/22 – 18 proc.), Balcerek (5/16 – 31 proc.) – Jankowski 7, Kawka 7, Zarzycki 5, Sosna 3, Klimków 3, Mauer 3/2, Milewski 2, Morawski 1, Lemaniak, Działakiewicz, Kucharzyk
Kary: 8 min. (Kawka, Zarzycki, Milewski, Kucharzyk – po 2 min.)
Grupa Azoty: Małecki (4/25 – 16 proc.), Liljestrand (3/13 – 23 proc.) – Wojdan 5, Mrozowicz 5, Tokuda 5, Yoshida 5, Kużdeba 4, Kniaziew 3, Sanek 2, Wajda 1, Pedryc, Majewski
Kary: 10 min. (Wojdan – 4 min., Tokuda, Yoshida, Pedryc – po 2 min.)