REKLAMA

REKLAMA

Jak pozbyć się elektroodpadów?

Miejskie Punkty Elektroodpadów to specjalistyczne pojemniki przeznaczone do gromadzenia zużytych baterii, żarówek, opakowań po tonerach z drukarek, telefonów komórkowych, dyskietek, czy płyt CD/DVD.

Urząd Miasta Opola systematycznie poszerza ofertę dostępu do Miejskich Punktów Elektroodpadów, ustawiając nowe pojemniki na osiedlach oraz w miejscach o dużym ruchu pieszych. Działania te wspiera Zakład Komunalny, który przyjmuje niebezpieczne odpady w ramach PSZOK-u przy ul. Podmiejskiej oraz mobilnych PSZOK-ów, które w weekendy pojawiają się na terenie całego miasta.

W kolejnym etapie akcji ułatwiania pozbywania się elektrośmieci i zwiększenia dostępności do specjalnych pojemników na terenie miasta pojawiły się specjalne automaty. Nowoczesny Miejski Punkt Elektroodpadów składa się z siedmiu tub, a każda posiada swój otwór wrzutowy oraz oznaczenie na jakie elektroodpady jest przeznaczona.

Miejski Punkt Elektroodpadów zbudowany jest w taki sposób, aby wrzucane odpady nie zagrażały środowisku. Konstrukcja zapobiega przedostaniu się wody do wnętrza, otwory wrzutowe są odpowiedniego kształtu co uniemożliwia wrzucenia do tuby odpadów innych niż te, na które została przeznaczona.

Tuba przeznaczona do wrzucania zużytych żarówek wypełniona jest specjalnym materiałem zapobiegającym ich potłuczeniu. MPE to nie tylko zestaw pojemników na odpady niebezpieczne, ale także specjalna tablica informacyjna.

Miejskie Punkty Elektroodpadów znajdziesz w następujących miejscach:

pl. Kopernika (obok Centrum Handlowego Solaris),
ul. Książąt Opolskich (przy przystanku autobusowym na rondzie)
ul. Piastowska (przy przystanku autobusowym)
ul. Chabrów (przy przystanku autobusowym)
ul. Dambonia (pętla autobusowa)
ul. Niemodlińska (przystanek przy hipermarkecie Carrefour)
ul. “Grota” Roweckiego (przy pawilonach)
ul. Wilsona (koło sklepu)
ul. Pużaka (pętla autobusowa)
ul. Szarych Szeregów (skrzyżowanie z ul. Skautów Opolskich)
ul. Szczęśliwa (pętla autobusowa)
ul. Nyska (skrzyżowanie z ul. Dworcową)
ul. Mechnicka (skrzyżowanie z ul. Wrocławską),
ul. 1 Maja 12 (przy przystanku autobusowym),
ul. Oświęcimska 98A (przy sklepie spożywczym),
skrzyżowanie ulic Cieszyńska/Bielska (przy sklepie spożywczym),
ul. Krzanowicka 115 (przy przystanku autobusowym)

Najnowsze artykuły