Jakie szanse na baraże ma Odra Opole? Sprawdziliśmy

Analizując szanse Odry na baraże o ekstraklasę najlepiej mieć przed oczami tabelę na kolejkę przed metą oraz pamiętać, że warunkiem podstawowym jest zwycięstwo w ostatnim meczu ligowym ze Zniczem Pruszków, a matematyczne szanse na sukces wynoszą ledwie 12,5 procenta.

A więc po kolei. Czwartego w tabeli Motoru Lublin nie wyprzedzimy na pewno (nawet jeśli przegra u siebie z przedostatnim Podbeskidziem Bielsko Biała), bo nawet zrównując się z nim punktami mamy gorszy bilans meczów bezpośrednich (dwie porażki po 0-2). Piąta pozycja też nie dla nas, bo przy wygranej lub remisie Górnika Łęczna rywal i tak jest wyżej w tabeli, a jeśli zwycięży GKS Tychy to on wyprzedza Odrę. Remis w tym spotkaniu też nam nic nie daje, gdy jednocześnie zwycięży Wisła Kraków z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, bo wtedy w powstałej „małej tabeli” złożonej z trzech zespołów (Łęczna, Wisła Kraków, Odra) mamy najgorszy bilans.

źródło FLASHSCORE

Pozostaje więc jedynie szansa na ostatnie miejsce dające prawo gry barażowej, czyli szóste. W tej sytuacji musimy oglądać się na wynik najważniejszego chyba dla nas meczu w Płocku pomiędzy Wisłą a Resovią. Abyśmy mogli cieszyć się z barażów gospodarze bezwzględnie nie mogą wygrać. To jednak wydaje się mało prawdopodobne, bo choć Resovia walczy o utrzymanie (potrzebuje zwycięstwa w Płocku, a i ono nie gwarantuje sukcesu), to musi liczyć także, aby lokalny rywal (Stal Rzeszów) odebrał punkty Polonii Warszawa. I chyba nie ma na co liczyć, bo obydwie drużyny ze stolicy Podkarpacia szczerze się nienawidzą, a ponieważ przy okazji walczą o wsparcie z tej samej samorządowej kasy wydaje się, że Stal tym bardziej nie będzie zainteresowana, aby lokalny konkurent pozostał w I lidze.

W półfinałach zagrają ze sobą ekipy z miejsc 3. – 6. oraz 4. i 5. Zwycięzcy zmierzą się w finale. Mecze będą rozgrywane na stadionach ekipy, która zajęła wyższe miejsce w sezonie zasadniczym.

Ostatnia kolejka – 26 maja, godz. 15:00 (wytłuszczone mecze drużyn walczących o baraże)

  • Odra Opole — Znicz Pruszków
  • Wisła Płock — Resovia
  • Motor Lublin — Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Arka Gdynia — GKS Katowice
  • Wisła Kraków — Bruk-Bet Termalica Nieciecza
  • GKS Tychy — Górnik Łęczna
  • Stal Rzeszów — Polonia Warszawa
  • Chrobry Głogów — Zagłębie Sosnowiec
  • Miedź Legnica — Lechia Gdańsk

/

 

Najnowsze artykuły