Jakie wybrać płytki na podłogę w kuchni?

Podstawą każdej udanej aranżacji jest spójność. Tylko przemyślana w każdym detalu stylizacja kuchennego wnętrza zachwyci nas od pierwszego spojrzenia. Kolory ścian, odpowiednio dobrane płytki, kuchenna zabudowa oraz oświetlenie i dodatki wszystko ma wpływ na efekt końcowy. Jakie zatem wybrać płytki na podłogę w kuchni? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę decydując się na trwałe, praktyczne i estetyczne płytki do każdej kuchni.
Bezpieczeństwo przede wszystkim!
Kuchnia to miejsce rodzinnych spotkań oraz kulinarnych eksperymentów warto więc, by podłoga w niej była trwała, bezpieczna w użytkowaniu oraz łatwa w utrzymaniu czystości. Płytki do kuchni to najlepsze rozwiązanie do intensywnie eksploatowanych pomieszczeń. Tylko te o odpowiednio dobranych parametrach pozwolą nam się cieszyć swoim niepowtarzalnym charakterem przez długie lata. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Kluczowe jest, by łatwo było utrzymać je w czystości, były odporne na działanie wilgoci oraz ścieranie. Parametrem informującym nas o odporności na ścieranie jest PEI w przedziale od 1 do 4. W kuchennym wnętrzu najlepiej sprawdzą się płytki oznaczone PEI 3 oraz 4. Warto zadbać także o wybór antypoślizgowych modeli (ze wskaźnikiem R8) pokrytych nierównomierną fakturą. Ważne jest także, aby płytki były odporne na zarysowania, o które w kuchennym pomieszczeniu nietrudno. Odpowiednia twardość kuchennej glazury wynosi 5 w 10 stopniowej skali Mohsa.
Praktyczne płytki do kuchni
Praktyczna podłoga w kuchni to taka, na której nie widać zabrudzeń. Wybierać możemy spośród wielu modeli w najróżniejszych formatach, kolorach oraz strukturach. Płytki drewnopodobne, niezwykle modne i gustowne terazzo, kafle z eleganckim rysunkiem marmuru, a także mozaika, patchwork czy te imitujące beton. Warto zdecydować się na modele o matowym wykończeniu i drobnym, delikatnym wzorze. Na takiej powierzchni drobne plamki, okruchy oraz kurz nie będą widoczne.
Jakie wybrać płytki na podłogę w kuchni?
Decydując się na płytki podłogowe do kuchni zwróćmy uwagę, by tworzyły harmonijną całość z pozostałymi elementami aranżacji. Oprócz stylu dominującego we wnętrzu ważna jest również wielkość pomieszczenia. W przypadku kuchni niewielkich rozmiarów lepiej sprawdzą się kafelki w jasnych odcieniach bieli, beżu czy szarości. Unikajmy także płytek niewielkich rozmiarów, które optycznie pomniejszą i tak już niewielką przestrzeń. Warto unikać zdecydowanych, przytłaczających, bogato zdobionych wzorów. Lepsza będzie jednolita, monolityczna płaszczyzna. W małych, a szerokich kuchniach dobrze wyglądają wielkoformatowe płytki z bardzo wąską fugą. Dzięki temu wnętrze optycznie powiększa się. Płytki w zdecydowanych, ciemnych kolorach i niejednorodnej strukturze odnajdą się w dużych kuchniach oraz aneksach kuchennych otwartych na salon. Zadbajmy także o to, by płytki podłogowe pasowały do tych, które chcemy położyć na ścianie.
A jakie płytki podłogowe są najmodniejsze w tym sezonie? Od dłuższego czasu widoczny jest zwrot ku materiałom wiernie imitującym naturalne surowce. Kamień, drewno lub beton. Na topie okazuje się połączenie wzorzystej podłogi oraz desek na ścianach. Jeśli wzorzysta podłoga to dla Was za dużo wybierzcie tylko jeden, najlepiej centralny jej fragment i tam połóżcie kafelki ze wzorem. Ogranicza was tylko wyobraźnia!

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Najnowsze artykuły