Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu ruszy w grudniu

Pod ratuszem od 3 do 24 grudnia będzie można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu wystawców z rękodziełem i ozdobami świątecznymi. W domkach handlowych będzie można zakupić również świąteczne przysmaki.

Oficjalne otwarcie Jarmarku zaplanowane jest na sobotę 4 grudnia. O godzinie 17:00 prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski oświetli 16-metrową choinkę. W ten symboliczny sposób oficjalnie ruszy Jarmark, który zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Oprócz dobrze znanego Koła Młyńskiego, na wszystkich tęskniących za świętami czekać będzie Mikołajkowa Karuzela, której sanie uniosą chętnych na wysokość aż 6,5 metra! Oprócz tego, podczas oficjalnego otwarcia odbędzie się siódma edycja Marszu Mikołajów. Nie zabraknie też wspólnego kolędowania  w góralskim klimacie.

W każdy grudniowy weekend do świąt na scenie usłyszymy głos młodego pokolenia. Przed mieszkańcami zaprezentują się m.in. Sandra Rugała, Jessika stelmach czy uczestnik ostatniej edycji The Voice of Poland – Filip Sterniuk.

Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprosi na kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu wokalistów Talentarium Wokalnego SINGASONG pod kierunkiem Darii Pakosz oraz na Mikołajkowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w wykonaniu laureatów jubileuszowej, 25. edycji corocznego konkursu wokalnego dla uczniów opolskich szkół podstawowych.

Na najmłodszych uczestników Jarmarku czekać będzie interaktywne przedstawienie „Zaczarowana Kraina Lodu” oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Szczegółowy program jarmarku można znaleźć na oficjalnej stronie miasta – www.opole.pl.