Jest projekt ulg w sprawie opłat za publiczne żłobki

Kolejne ulgi dla mieszkańców Opola w związku z ograniczeniami, które są wynikiem sytuacji sanitarno – epidemiologicznej. Tym razem Miasto wychodzi naprzeciw rodzicom dzieci objętych opieką w miejskich żłobkach publicznych.

Gotowy jest projekt uchwały, który zwalnia rodziców z obowiązku opłaty za pobyt dziecka w czasie, gdy zawieszona jest działalność żłobka ze względu na zagrożenie zakażeniem koronawirusem.

Do tej pory opłata stała obejmowała cały miesiąc bez względu na frekwencję dziecka w placówce, odliczane były jedynie kwoty posiłków. Nowe regulacje dają możliwość odliczenia pełnej kwoty – posiłków i opłaty stałej, proporcjonalnie do dni zawieszenia pracy jednostki. Nowe regulacje zostaną przedstawione do akceptacji radnym. W projekcie uwzględniono wejście w życie tego przepisu od 12 marca 2020 roku, czyli od dnia zamknięcia żłobków.

Nie chcę żeby rodzice ponosili opłaty za pobyt dzieci w zamkniętym żłobku. To jest oczywiście racjonalne i jednocześnie wychodzimy na przeciw samym rodzicom, którzy o to niejednokrotnie pytali – tłumaczy prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Regulacje dotyczą żłobków publicznych, niepubliczne jednostki decyzje o ewentualnych zwolnieniach z opłat podejmują indywidualnie.

https://www.facebook.com/PrezydentOpola/videos/1013272249055090/

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły