Jest umowa na odbiór odpadów w Opolu

Przez kolejne cztery miesiące odpady w Opolu odbierać będą dotychczasowi przedsiębiorcy: Remondis Opole Sp. z o.o. oraz Elkom Sp. z o.o. Umowę wartą ponad 5 mln złotych podpisano po przetargu z wolnej ręki. Już teraz przygotowany jest kolejny przetarg, w ramach którego wyłoniona zostanie firma, z którą miasto podpisze umowę na kolejnych 20 miesięcy.

– Analizujemy rynek i jesteśmy przekonani, że taki model to optymalne rozwiązanie – mówi Przemysław Zych, wiceprezydent Opola. – Zależy na tym, by z mieć wysoką jakość usług i dobrą cenę, stąd tak dokładana analiza rynku rozłożona w czasie. Przypomnę, że system odbioru odpadów jest tak skonstruowany, że zgodnie z ustawą gmina nie może ani na nim zarabiać, ani do niego dopłacać. Wszystkie koszty z nim związane ponoszą zatem mieszkańcy w opłatach za odbiór śmieci 

W ciągu najbliższych tygodni do mieszkańców trafią harmonogramy odbioru odpadów. Obecnie harmonogram sprawdzać mogą na stronie internetowej www.smieciopolis.opole.pl/. Miasto informuje, że na razie nie ma decyzji o zmianie opłat za wywóz odpadów. Nie da się jednak wykluczyć takich regulacji w kolejnych miesiącach.

Najnowsze artykuły