Janusz Józefowicz podarował swoje skarby Muzeum Polskiej Piosenki

W trzech turach odbyła się w Muzeum Polskiej Piosenki Mała Akademia Piosenki, której gwiazdą była aktorka Magdalena Kumorek. Opole odwiedził jeszcze jeden gość – polski choreograf, aktor, scenarzysta, reżyser i twórca kultowego musicalu „Metro”, Janusz Józefowicz.

Pan Janusz przekazał Muzeum swoje osobiste pamiątki, w tym osobisty Playbill z 1992 roku, który w całości poświęcony był właśnie występowi polskich artystów w USA.

– Cudowny prezent. Pamiętam, że w tamtym czasie moi znajomi też starali się o angaż do „Metra” i dwoje takich ludzi odnalazłem w tym wydawnictwie. Podarowano nam prawdziwy skarb – cieszył się dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Jarosław Wasik.

Janusz Józefowicz o naszym mieście wypowiadał się z sentymentem. – Można powiedzieć, że tutaj zaczęła się moja artystyczna przygoda, a było to w 1980 roku. Stąd pochodzi też przecież słynna Edyta Górniak, którą angażowałem do „Metra”. Oprócz Playbill’a przekazałem także archiwalny materiał wideo z przygotowań do występu na amerykańskiej ziemi. Można tam zobaczyć jeszcze młodych Edytę Górniak i Roberta Janowskiego – mówił.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny efekt wizyty gwiazdora. W Opolu planowane są regionalne przeglądy młodych artystów w ramach Studia Piosenki „Metro”. W Opolu ma ono siedzibę w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Najlepsi mają szansę wystąpić wspólnie z artystami słynnego Teatru Studio Buffo. Kto wie, być może Janusz Józefowicz w naszym mieście znajdzie kolejną Edytę Górniak.

Przypominamy, że 10 maja (godz. 20.45) przyszłego roku w Amfiteatrze NCPP obejrzeć będzie można kultowy musical „Metro”.

Na zdjęciu Janusz Józefowicz (z lewej) i dyrektor Muzeum Polskiej piosenki Jarosław Wasik.

Najnowsze artykuły