Jubileusz Startup Mixera za nami. Będą kolejne

Startup Mixer świętował 40. – jubileuszową edycję. Z roku na rok wydarzenie to inspiruje kolejnych opolskich przedsiębiorców do otwierania własnych firm.

To był wyjątkowy wieczór dla wszystkich przybyłych do Muzeum Polskiej Piosenki. Rocznica Startup Mixera przypadła kilka dni przed świętem Dnia Kobiet. Nic dziwnego, że motywem przewodnim wydarzenia były kobiety I ich sukcesy.

Spotkanie odbyło się z czterema wyjątkowymi pani, które z pasją i zaangażowaniem tworzą swoje firmy. Magdaleną Nowak-Tręsiok – kreatywnym dyrektorem marki Novellem Home Couture, Agnieszką Kossakowską – absolwentką kierunku Finanse i Bankowość oraz ścieżki Rachunkowości Zarządczej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dyrektorką działu finansów w opolskiej fabryce IAC, Iloną Decandia-Knapik – właścicielką marki DeCandia Design oraz Agatą Duliniec – prezesem Zarządu w rodzinnej firmie GNIOTPOL. Z sukcesem udaje im się prowadzić biznes, być matkami i żonami, podróżować i jeszcze znajdować czas na swoje pasje.

Jak zwykle każda osoba miała 15 minut na własną prezentację.

– Najbardziej inspirują nas chyba ludzie z naszego podwórka. Jeżeli wiemy, że sąsiadowi się udało, to nam też się może udać – mówiła jedna z prelegentek jubileuszowej edycji Ilona Decandia-Knapik.

Oczywiście przed nami kolejne edycje Startup Mixera, którego organizatorem jest Park Naukowo-Technologiczny w Opolu, a głównym partnerem od kilku lat jest Miasto Opole.

Dariusz Król

Znawca futbolu, pomysłodawca i były redaktor naczelny ogólnopolskiego tygodnika „Tylko piłka”. W przeszłości także dziennikarz tygodnika i dziennika Gazeta Opolska (m.in. kierownik działu sportowego). Obecnie redaktor magazynu „Opole i kropka” i Czasu na Opole, w których zajmuje się głównie tematami z życia miasta, historią i sportem.

Najnowsze artykuły